15:30, 12 Червня 2023

Керівництво Волиньради відвідало вихованців реабілітаційного центру в евакуації

Голова обласної ради, а також його заступник Григорій Пустовіт, перебуваючи у службовому відрядженні, скористалися нагодою і провідали вихованців обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які разом з вихователями перебувають в евакуації у польському Лодзі.

Про це повідомили на сторінці Волинської облради у “Фейсбук”.

Через тривожну невідомість та відсутність у закладі укриття два десятки вихованців реабілітаційного центру евакуювали до Польщі ще на початку великої війни. Це дошкільнята і підлітки, сироти і діти з родин, що потрапили у складні життєві обставини. Усі вони у центрі стаціонарно отримували соціальну, психологічну, педагогічну і медичну реабілітацію, оскільки мають проблеми з фізичним і ментальним здоров’ям.

Особливих волинських дітей поселили в одному з лодзьких дитбудинків, а міська адміністрація взяла на себе усі витрати з перебування. Пів року тому до підтримки українських дітей в евакуації долучилася і ЮНІСЕФ. Волинським дітлахам організація винайняла окремий просторий будинок.

Голова Волиньради Григорій Недопад стверджує, що умови для дітей створені чудові.

«Зараз реабілітаційний центр живе як будинок сімейного типу. Роль мам виконують директорка комунального закладу, двоє вихователів і медсестра, на них уся робота з догляду: готують, годують, прибирають, перуть. Діти ходять і до місцевої польської школи, і навчаються онлайн в українській, дошкільнята відвідують садок. Є медичний супровід — закріплений сімейний лікар. У них комфортний побут і надзвичайно різноманітне дозвілля. Попри те, що діти далеко від дому, від батьків, вони почуваються щасливими. Я надзвичайно вдячний нашим польським друзям, міжнародним партнерам за таку турботу», — поділився враженнями Григорій Недопад, поспілкувавшись з дітьми та вихователями.

Директорка обласного дитячого реабілітаційного центру Галина Йовик зазначила, що з усіх питань чи потреб тісно комунікує з адміністрацією міста.

«Наші діти забезпечені одягом і взуттям на всі сезони, мають телефони, велосипеди. З ними постійно займається психолог, щосуботи – басейн. Загалом у наших вихованців – жодної вільної хвилини, головне все ретельно планувати. У нас багато розвиткових занять, ходимо в кіно, до театру, зоопарку, розважальних центрів, влаштовуємо велопрогулянки, відпочинок біля озера», — розповіла керівниця центру.

Поки діти в евакуації, запевнив Григорій Недопад, обласна рада як засновник подбала про їхній комфорт і безпеку вдома. У центрі вже завершили облаштування укриття, є плани і з розвитку закладу. Галина Йовик подякувала керівництву обласної ради за постійний зв’язок і увагу до закладу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: