15:30, 16 Жовтня 2019

Канада призупинила продаж зброї Туреччині

Канада тимчасово припинила постачати озброєння Туреччині через її вторгнення до Сирії.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на CBC News”.

“У МЗС заявили, що Канада “тимчасово” призупиняє видачу нових дозволів на експорт до Туреччини зброї після вторгнення цієї країни до Сирії”, — йдеться у повідомленні.

Речник МЗС Канади розкритикував турецьке військове вторгнення, наголосивши, що воно “погіршує гуманітарну ситуацію та відкочує прогрес, досягнутий міжнародною коаліцією із боротьби з ІДІЛ”.

“Ми закликаємо до захисту цивільних та дотримання міжнародних зобов’язань, у тому числі стосовно безперешкодного доступу гуманітарної допомоги”, — зауважив Берубе.

“СВС” додає, що торік канадські підприємства оборонної сфери продали Туреччині обладнання на 115,7 млн. дол. Більшість канадських поставок включали електроніку та високотехнологічні технології стеження.

Як повідомляв “Укрінформ”, Туреччина 9 жовтня розпочала наступ на територію, утримувану курдськими силами на північному сході Сирії. Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що мета Анкари — запобігти створенню “терористичного коридору” на кордоні Сирії та Туреччини.

Операцію розкритикували ряд країн і міжнародних організацій. Зокрема, високий представник ЄС Федеріка Могеріні закликала Туреччину зупинити військову операцію в Сирії, оскільки вона може призвести лише до швидкого погіршення гуманітарної, військової, політичної та стратегічної ситуації в цій країні.

У зв’язку з військовою операцією Туреччини в Сирії, зокрема, уряди країн ЄС заявили про припинення постачання зброї Анкарі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: