09:40, 02 Лютого 2018

Кабмін удосконалив механізм «єдиного вікна» на українських митницях

Кабмін прийняв рішення удосконалити механізм «єдиного вікна» на українських митницях напередодні введення обов’язкового використання системи з 1 лютого 2018 року.

Про це повідомляє “ZIK” з посиланням на повідомлення прес-служби Міністерства фінансів.

«Мінфін виявив ряд проблемних питань, які можуть ускладнити процес митного оформлення товарів при обов’язковому застосуванні «єдиного вікна», – заявили в Мінфіні.

«Це стосується, зокрема, відмінних від автомобільного видів транспорту (водний, залізничний, авіа) і поштових та міжнародних експрес-відправлень», – наголошують у повідомленні.

Рішення Кабміну вводить диференційований підхід до обов’язкового застосування «єдиного вікна» з урахуванням особливостей транспортних операцій.

Зокрема, постанова уряду продовжує на 1 рік можливість добровільного застосування системи «єдиного вікна» у випадках переміщення товарів транзитом, вивезення за межі України товарів морським, залізничним і авіаційним транспортом, а також ввезення товарів в поштових та міжнародних експрес-відправленнях.

Крім того, вводить на 90 днів перехідний період у вигляді добровільного застосування системи «єдиного вікна» в кожному новому місці митного оформлення, в яких почнеться застосування цієї системи.

«Серед нововведень – впроваджений ризик-орієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу і палет», – відзначають в Мінфіні.

При цьому до переліку товарів, що не підлягають санітарно-епідеміологічному контролю, внесені медичні вироби (в тому числі для діагностики, активні медичні вироби, які імплантують, допоміжні засоби, що пройшли процедуру оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, а також пестициди і агрохімікати, зареєстровані в Україні).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: