16:23, 11 листопада 2020

Із волинського підприємця, який постачав масло у навчальні заклади Луцька, стягнули понад півмільйона

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду задовольнили апеляційну скаргу Волинської обласної прокуратури, скасували незаконне рішення Господарського суду Волинської області та стягнули із одного з волинських підприємців понад 577 тисяч гривень, сплачених йому з бюджету за нікчемними додатковими угодами до договору про закупівлю продуктів харчування для закладів освіти.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Луцька місцева прокуратура у листопаді 2019 року звернулася до суду із позовом в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби України та управління освіти Луцької міської ради щодо стягнення з цього підприємця коштів, отриманих ним із бюджету безпідставно.

Опрацювавши інформацію, оприлюднену на веб-порталі електронної системи публічних закупівель «Prozorro», прокурори з’ясували, що суб’єкт господарювання, попри запропоновану ним найвищу ціну на продукцію, у лютому 2018 року був визнаний переможцем відкритих торгів  та згідно договору зобов’язався поставляти вершкове масло у навчальні заклади Луцька.

Згодом ціна товару тричі змінювалася у відповідності до укладених сторонами договору додаткових угод, які, вважають прокурори, укладені з порушенням законодавства та підлягають визнанню недійсними.

Прописана у договорі ціна упродовж 2018-2019 року тричі зростала попри те, що ціна на товар на споживчому ринку суттєво не змінювалася.

Таким чином постачальнику, який до того ж недопоставив понад 4 тонни продукції в навчальні заклади, було безпідставно виплачено із бюджету більш ніж 577 тисяч гривень.

Господарський суд Волинської області відмовив у задоволенні позовних вимог прокуратури, проте вони відстояли свою позицію в суді апеляційної інстанції й із суб’єкта господарювання буде стягнуто безпідставно отримані із бюджету кошти на користь управління освіти Луцької міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: