21:46, 19 Лютого 2024

Із центру Володимира хочуть перенести поховання радянських військових

19 лютого відбулося засідання постійної комісії Володимирської міськради з питань містобудування, архітектури, земельних відносин, лісових та водних ресурсів і агропромислового комплексу у складі депутатів Миколи Юнака, Віктора Яроша, Мирослави Чайковської, Андрія Гнатюка та Антоніни Лук’янюк.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

На порядку денному стояло 74 питання. Переважно вони стосувалися надання дозволів на розроблення детального плану території частини вулиць, проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, виготовлення або затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок, питань поновлення чи припинення договорів оренди землі тощо.

Під час погодження двох із проектів рішень були присутні й самі заявники. Жваву дискусію викликало обговорення питання затвердження детального плану території, обмеженої вулицями Незалежності – Сагайдачного, де перетинаються інтереси приватної особи та мешканців сусіднього ОСББ.

З чотирьох земельних питань рішення ухвалять після виїзного засідання.

Депутати також заслухали звіт начальниці  управління бюджету та фінансів Оксани Субицької про виконання бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади за 2023 рік. Його затвердження передбачено бюджетним кодексом перед розподілом вільних залишків.

Одним із питань порядку денного, яке розглянуть на кожній із постійних комісій, був проект рішення «Про перенесення пам’ятки історії місцевого значення «Могила братська радянських воїнів, пам’ятник на честь радянських воїнів, партизан та підпільників». Тему перенесення цього захоронення з площі Героїв неодноразово порушувала громадськість міста.

«У зв’язку з численними воєнними злочинами російських військових, здійснених в ході російсько-української війни, в українському суспільстві справедливо загострилося сприйняття монументів, які стосуються радянської історії та культури. В Україні активно поширюються ініціативи щодо їхнього усунення з публічного простору українських міст і сіл. Ухвалені Верховною Радою України ряд законопроектів створили правове підґрунтя для цього. А саме, положенням 6 статті 5 Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” передбачено демонтаж (вилучення) пам’ятників, пам’ятних знаків, що символізують російську імперію, розташованих на території місць почесного поховання за межами кладовищ з публічного простору», – ідеться у пояснювальній записці до проекту рішення.

Отже, члени земельної комісії одноголосно погодилися із доцільністю перенесення вищезазначеної пам’ятки. Згідно з проектом рішення, управління з гуманітарних питань має забезпечити виготовлення необхідної для цього облікової та науково-проектної документації, а також звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо надання відповідного дозволу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: