21:40, 10 Серпня 2018

Іноземні колективи, вишиванки та серпи – у Луцькому замку стартував міжнародний фестиваль. ФОТО

8-ий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» розпочався у Луцьку. На дійство приїхали колективи із усієї України та з-за кордону.

Нагадаємо, фестиваль розпочався сьогодні, 10 серпня, ходою з центру Луцька до Луцького замку.

До Луцька приїхали фольклорні колективи із різних регіонів України, а з Польщі, Словенії, Білорусі, Франції, Словаччини.

Загалом Волинський край приймає п’ять зарубіжних колективів та мистецькі колективи із 17-ти областей та міст України, біля сотні фольклорних гуртів та окремих виконавців із районів та міст Волинської області.

Фестиваль урочисто відкрили у Луцькому замку. Привітати гостей на відкриття фестивалю прийшли представники влади.

Голова Волинської ОДП Олександр Савченко зауважив, що радий, що Міжнародний фестиваль «Берегиня» має відлік з 1991 року, тобто він відповідає рокам незалежності України:

«Так була перерва. 5 років не було такої нагоди зібрати цей фестиваль. Ми вирівнюємося, ми стаємо сильнішими, у нас відроджується економіка, у нас люди вірять у себе. Нам повірила Європа. Ми маємо безвіз, який нам дає можливість навіть трудовій міграції. Так, на перший час складно, не вистачає робочих рук, які поїхали, але вони звідти повернуться більш досвідченими, з новими технологіями і знову ж таки згодяться нашій Україні. Я вірю, що за ці декілька днів ми виконаємо всю програму, а програма передбачає тільки підвищення української, нашої власної, самооцінки, нашого власного відчуття, що ми патріоти, українці, і що ми цінуємо наші традиції, нашу історію і переносимо їх у нову сучасність. Я бажаю всім творчої наснаги, доброго, гарного настрою, оптимізму, віри в себе, віри у майбутнє, будьте славними українцями», – зазначив голова ОДА.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зауважив, що сьогодні з особливим щемом вітає всіх, хто приїхав на 8-ий міжнародний фестиваль «Берегиня».

«Сама назва говорить про те, що це напевно не лише наше право, а й обов’язок берегти те, що залишили нам у спадок наші діди-прадіди, наші пращури. І дуже символічно, що цей фестиваль розпочали ми у храмі і продовжуємо у цьому прекрасному замку, стіни якого і 100, і 200, і 300, і 600 років назад чули цю прекрасну українську мову, чули ці прекрасні українські пісні, які знову сьогодні тут звучать, тут бачили ці прекрасні наші українські танці, тут вирувало життя, люди закохувалися, люди мали свої проблеми, вирішували їх, і сьогодні ми продовжуємо те життя, яке для нас, для лучан, у цьому місті є особливо сакральним. Ми говоримо про те, що пам’ять – це те, що зв’язує нас з нашою історією, те, що допомагає нам підтримувати ті традиції, які закладалися багато-багато років назад. Я хочу висловити слова вдячності всім, хто сьогодні приїхав у наше місто і нашим землякам, сусідам, і представникам інших областей України, і нашим гостям з інших країн, з Франції, Словенії, і з Білорусі, хай Вам всім щастить, нехай замок нагадує всім нам, що життя продовжується, що життя вічне, що життя має традиції. Я хочу побажати вам натхнення, наснаги, творчих здобутків і будемо берегти нашу спадщину, наші традиції, наші пісні, нашу культуру, нашу мову, хай всім щастить», – сказав Григорій Пустовіт.

Заступник голови Волинської ради Роман Карпюк привітав гостей від імені облради:

«Я хочу запевнити вас, що волинська земля славиться добрими чуйними людьми, патріотами, які зберегли свої традиції і постійно їх примножують. Ми хочемо подякувати усім нашим гостям, які приїхали допомогти нам зберегти українську культуру і надалі її звеличувати».

Народний депутат Ірина Констанкевич зазначила, що цей фестиваль особливий:

«Вітаю вас на цьому особливому фестивалі. Особливому, тому що була перерва, але ця перерва, як своєрідне інтермецо потрібне було нам для того, щоб ми ще більше і більше утвердилися у своєму бажанні, у своїх намірах мати цей фестиваль на Волині, тому що цей фестиваль – це є свідчення нашої глибокої традиції. Цей фестиваль є свідченням нашої ідентичності, цей фестиваль є свідченням нашої тисячолітньої глибокої культури. І сьогодні мої слова будуть формулюватися навколо однієї ідеї – подяка тим людям, хто підтримав фестиваль «Берегиня», хто доклав усіх зусиль для того, щоб на цей фестиваль приїхала така велика кількість людей, що підтримали депутати, адміністрація, усі керівники районів, сіл, населених пунктів, і спорядили сюди у цю далеку дорогу свої творчі колективи для того, щоб звучала волинська, поліська пісня, щоб ми побачили, які ми сильні, які ми потужні. І особливо це важливо у час війни, у час, коли гинуть наші хлопці. Тому я дякую усім за цю мобілізацію через культуру і ми повинні себе утверджувати, як українці, не лише шануючи, не лише бережучи своє, а й показуючи, що у нього, у цього нашого українського, потужного світоглядного ментального потенціалу є велике майбутнє», – сказала нардеп.

Із столиці приїхала із вітанням від Міністра культури для учасників фестивалю начальник департаменту регіонального розвитку Міністерства культури України Оксана Іонова:

«Краще, ніж те, що я почула, коли була молитва за Україну, краще, ніж ті слова, які увійшли в кожну душу від митрополита Луцького і Волинського, я не скажу і, мабуть, ніхто не скаже. Я від себе особисто хочу щиро подякувати тим всім, хто мене запросив, хто очікував, щоб хтось приїхав з Міністерства культури. Я ні на хвилину не жалкую, що я поряд з вами. Я дуже дякую, що ви мене прийняли у свою родину. Ви знаєте, коли я на Вас дивлюся, на таке розмаїття нашої великої держави я розумію, що кожна область, кожен район є оберегом нашої національної культури, наших витоків».

Нагадаємо, що фестивальні дійства проходитимуть не лише в Луцьку, а й у славному своєю історією містечку Берестечку. Учасники та гості фестивалю побувають у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької слави», а також в урочищі Вовчак Турійського району, де зродилась Українська Повстанська Армія. Відтак, учасниками театралізованих дійств стануть: «Козацька слава у віках», «Вовчак – Волинська  Січ» та  мистецькій акції «Ми – нащадки своїх героїв».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: