12:07, 27 Січня 2021

«Ідеально для інтересів України»: в ОП прокоментували розмову Байдена з Путіним

Телефонна розмова президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним за своєю наповненістю виглядає ідеально для інтересів України і показує, що шанс Росії на мінімально нормальні відносини з Америкою і цивілізованим світом – повне припинення агресивної політики.

Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк у коментарі «Укрінформу».

На його думку, телефонна розмова між Байденом і Путіним – це позначення ключового пріоритету нової адміністрації, свого роду сигнал: ми повертаємося до світового порядку з традиційними цінностями і традиційною жорсткістю щодо тих, хто порушує правила.

“І хоча формальна причина розмови стосувалася теми стратегічного роззброєння, її наповнення було, м’яко кажучи, набагато більш широким і об’ємним і виглядає ідеально для інтересів України”,– сказав Подоляк.

Він підкреслив, що Байден не просто підтвердив ключову позицію про безумовну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України, але поставив питання підтримки нашого суверенітету фактично першим – у контексті загальновідомих загроз і ризиків з боку Росії проти правил і цінностей цивілізованого світу.

“Це означає, що у Росії є тільки один шанс на хоч якісь мінімально нормальні відносини з Америкою і цивілізованим світом – повне припинення агресивної політики Росії. І найперше в цьому – припинення агресії проти України, повернення Росією всіх наших тимчасово окупованих територій, відмова від підтримки різних незаконних збройних бандформувань”, – упевнений радник керівника ОП.

За його словами, президент Байден акцентував це дуже чітко, предметно і системно.

Президент США Джо Байден у вівторок провів першу телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, нагадавши в числі інших важливих питань, що Америка твердо підтримує суверенітет України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: