15:08, 04 листопада 2023

Художній музей міста Луцька відзначив 50-річчя

Художній музей міста Луцька відзначає ювілей – 50-річчя від дня заснування. Музей був створений у колишньому будинку повітової канцелярії та шляхетських судів на території замку Любарта і відкрився для відвідувачів 6 листопада 1973 року. 3 листопада, з нагоди 50-ліття в музеї відбулися урочисті заходи.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Привітати музейників зі святом до Луцька прибули численні гості, серед яких представники Національного художнього музею України та колеги з інших міст держави. У свою чергу, колектив Художнього музею підготував насичену програму святкування ювілею. В програмі відзначення – урочиста академія, презентація виставкового проекту «Скарбниця: художнє життя на зламі століть. Твори волинських художників із колекції Волинського краєзнавчого музею» та моновистава за мотивами творів Лесі Українки.

В урочистій академії взяла участь заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Вона привітала співробітників Художнього музею зі святом та наголосила, що в нинішні непрості часи потрібно особливо голосно говорити про наш культурний фронт, який підтримують заклади культури і, зокрема, музеї.

“Художній музей – це особливе мистецьке середовище, – зазначила Ірина Чебелюк. – У ньому кожен відвідувач відчуває світлу ауру, яку створюють працівники музею. У тому числі завдяки їхній праці наші майбутні покоління, і ми, зрештою, маємо свою національну ідентичність. Сподіваємося, що Господь допоможе нашим Збройним силам захистити нашу країну та її духовні надбання”.

Ірина Чебелюк подякувала всім, хто працював і працює в Художньому музеї за самовіддану роботу, і вручила Подяку Луцького міського голови.

Під час урочистої академії присутні згадували головні віхи в історії закладу, і зокрема, перші дні війни.

“22 лютого ми фактично за пів дня розібрали Художній музей, – розповіла завідувач Художнього музею, заслужений працівник культури України Зоя Навроцька. – Сльози капали, було дуже боляче. Але робили те, що мусили робити – спаковувати картини і ховати. Тоді ми ще не знали достеменно, чи буде у нас колись можливість виставляти їх знову. Однак сьогодні музей працює і з нагоди ювілею презентує роботи волинських художників, що творили на зламі ХХ –ХХІ століть”.

Довідка: Художній музей міста Луцька заснований у 1973 році як відділ Волинського краєзнавчого музею. Колекція музею сформована на основі націоналізованої збірки з магнатської галереї князів Радзивілів замку в Олиці (1940 р.), творів образотворчого мистецтва, що зберігалися в музеях Луцька до 1939 року, та пізніших надходжень. В експозиції також широко представлений сучасний український живопис, графіка та скульптура, доробок волинських митців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: