13:08, 16 Жовтня 2019

Харківська міськрада підтримала «формулу Штайнмаєра»

Депутати Харківської міської ради проголосували за підтримку так званої “формули Штайнмаєра”.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Міський голова Геннадій Кернес зачитав звернення, у якому висловлена підтримка дій Президента України Володимира Зеленського з урегулювання ситуації на сході країни. Також у зверненні міститься заклик припинити акції “Ні капітуляції!”, які проходять у різних містах України, і пропозиція до депутатів місцевих рад, які протестували проти “формули Штайнмаєра”, відкликати свої звернення.

Депутат міськради від партії “Самопоміч” Тарас Сітенко заявив, що запропонований міським головою документ раніше не обговорювався і на розгляд депутатських комісій не виносився, тому їхня фракція голосуватиме “проти”.

Утім, більшістю голосів звернення було прийняте і підписане Кернесом.

Як повідомляв “Укрінформ”, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас низка українських партій, активісти та громадські діячі виступили з критикою можливості підписання “формули Штайнмаєра”. Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька та Рівненська обласні ради, а також Сумська, Кропивницька, Львівська, Херсонська та інші міські ради прийняли звернення до Президента і парламенту про неприпустимість урегулювання відносин з російським агресором на основі “формули Штайнмаєра”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: