14:02, 21 Березня 2023

Гуменюк пояснила нетипову активність флоту рф у Чорному й Азовському морях

Упродовж минулого тижня активність російського корабельного угруповання в Чорному та Азовському морях була нетиповою. Наразі в Азовському морі рф збільшила свою присутність до двох кораблів.

Про це в коментарі «Укрінформу» повідомила керівник об’єднаного прес-центру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«За минулий тиждень активність корабельного угруповання була досить нетиповою, оскільки це було продиктовано відповідними подіями – це і повітряний інцидент над Чорним морем, коли був збитий безпілотний розвідник, і друге – це коли ми вже усвідомили, що було зображено візит кремлівського лідера (візит нібито путіна до Маріуполя – ред.)», – зазначила Гуменюк.

На думку речниці, активність ворожих кораблів навколо місця перебування начебто президента рф була зроблена для імітації певних дій, з іншого боку – як «демонстрація прапора» у військовому розумінні, тобто своєї переваги на певному театрі морський дій.

Як пояснила Гуменюк, якщо зазвичай росія тримає в Азовському морі один корабель, то минулого тижня і зараз спостерігається дві одиниці.

На думку речниці, активність російських ракетоносіїв в морі паралельно з ворожою авіацією виглядало як символічне приготування до ракетних ударів. Водночас через брак ракет всі ці дії були лише демонстрацією сили.

«Якщо говорити про Чорне море, то і активність ракетоносіїв, підводні і надводні маневрування ними – це все свідчило про демонстрацію сили в переважній більшості. На паралелі з активністю ворожої авіації – це могло бути як символічне приготування до ракетних ударів. Але оскільки в них вже не так багато лишилось ракет, скоріш за все, це були демонстраційні дії», – вважає Гуменюк.

Представник Головного управління розвідки МОУ Андрій Юсов заявив, що немає жодних доказів, що чоловік, схожий на путіна, який був у Маріуполі, є президентом рф.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: