20:31, 22 Серпня 2018

Грузія подала новий позов до ЄСПЛ проти Росії

Міністерство юстиції Грузії подало міждержавний позов до ЄСПЛ у зв’язку з порушеннями Росією прав людини на окупованих територіях.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на “Кавказ Online”.

“Міністерство юстиції Грузії 21 серпня подало міждержавний позов до Страсбурзького суду “Грузія проти Російської Федерації” від імені Грузії проти Російської Федерації”, – говориться в повідомленні.

Як заявили у грузинському відомстві, позов торкається адміністративної практики масових утисків, затримань, нападів і вбивств щодо населення Грузії на окупованих територіях Грузії і за лінією окупації, яка особливо посилилася після війни 2008 року.

За повідомленням Мінюсту, Грузія вимагає, щоб ЄСПЛ встановив відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції.

Зокрема, своєю тривалою окупацією, простяганням колючого дроту і цілеспрямованою кампанією проти грузинського населення Росія порушує такі статті Європейської конвенції: 2-у (право на життя), 3-у (заборона тортур), 5-у (право на свободу і безпеку), 8-у (право на захист особистого і сімейного життя), 13-у (право на законні дієві засоби), перший протокол 1-ої статті (право на власність) і 2-й (право на освіту), а також статтю 2-у четвертого додаткового протоколу (свобода пересування).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: