11:09, 25 Травня 2021

Громади Волині отримали в розпорядження на 34,3 % більше плати за землю

Протягом січня-квітня 2021 року на Волині до місцевих бюджетів сплатили 153,1 мільйона гривень плати за землю. Сума залученої громадами області плати за землю наразі на 34,3 % перевищує аналогічні показники минулого року.

Про це повідомляють у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Волинській області.

Позитивну динаміку надходжень з плати за землю фіксують серед платників юридичних та фізичних осіб. Зокрема, з початку року юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів 141,3 мільйона гривень, а фізичні особи – 11,8 мільйона гривень плати за землю. А це відповідно на 36,3 та 14,3 % більше, аніж торік.

«Фінансова стабільність і спроможність громад вирішувати актуальні питання залежить від сумління кожного платника податків. Оскільки плата за землю належить до бюджетоутворюючих платежів, саме зараз важливо поінформувати кожного платника про важливість дотримуватися вимог закону і своєчасно сплачувати належні податки до бюджету. Мешканцям громад, котрі мають у власності чи користуються земельними наділами, не буде зайвим провести звірку про відображення у базах даних ДПС інформації щодо належного їм майна», — наголошує начальник Головного управління . ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Нагадаємо, що відповідно до вимог закону процес формування і вручення громадянам податкових повідомлень-рішень про нараховану суму майнових податків триватиме до 1 липня поточного року. Тому уточнена інформація від органів місцевого самоврядування про платників земельного податку допоможе податківцям оновити наявні бази даних та залучити до бюджету додаткові надходження.

Якщо ж громадянин — власник земельної ділянки, але минулого року не отримав податкове повідомлення — рішення з податкової служби про нараховану суму земельного податку, саме час провести звірку в Центрі обслуговування платників, — звертають увагу в податковій службі краю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: