16:57, 23 Жовтня 2021

Громади на Волині закликають долучитися до озеленення

30 жовтня цього року у рамках глобального екологічного проекту «Greening of the Planet» як в Україні, так і за кордоном запланували провести Акцію «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу».

Про це стало відомо сьогодні під час зустрічі керівництва області, координаторів цього проекту та голів територіальних громад, йдеться на веб-сайті Волинської облради.

Координаторка проекту на Волині, депутатка облради Юлія Вусенко вручила символічні подяки голові обласної ради Григорію Недопаду, очільнику ОДА Юрію Погуляйку та начальнику ВОУЛМГ Олександру Кватирку за участь в акції з Озеленення планети, яка відбувалась навесні цього року. За її словами, тоді висадили понад 5,5 млн дерев.

“Попередні наші Акції мали на меті посадити якомога більшу кількість дерев, але ми зрозуміли, що не менш важливим є об’єднання великої кількості людей. Бо так ми не просто висаджуємо дерева, а змінюємо ставлення людей до природи, – зауважила вона. – Закликаю усіх голів громад долучатися до цієї акції, яка набула цьогоріч глобальних масштабів. Ми хочемо об’єднати 1 мільйон людей, які одночасно висаджуватимуть дерева 30 жовтня, і таким чином встановити світовий рекорд.  В перспективі хотілося б, аби ми запланували подальшу спільну висадку дерев, аби на території новостворених громад з’являлися нові сквери, парки і заліснені території”.

Вона також подякувала партнерам проекту, а саме: представникам благодійного фонду “Озеленення України”, Міндовкілля, Держлісагентства та Міністерства закордонних справ, які посприяли поширенню цієї ініціативи не лише на території України, а й у 110 країнах світу.

«Наші дипломати за кордоном долучають до цієї акції значну кількість людей. І це позитивний приклад, який показує наша держава світовій спільноті», – наголосила вона.

Своєю чергою Олександр Кватирко заважив, що лісівники Волині гарантують максимальне сприяння проведенню таких акцій та готові допомогти з посадковим матеріалом.

“В рамках державної програми “Зелена країна” проводяться низка акцій: “Озеленення країни”, “Майбутнє лісу у твоїх руках” до яких ми долучаємось. На жаль, сьогодні в області виділено лише 59 гектарів земель під заліснення. Тому, прошу переглянути це питання на місцях”, – звернувся він до голів тергромад.

Голова обласної ради також закликав очільників громад долучатися до цієї роботи.

“Не варто забувати про такі державні підприємства, як Гріненерго, чиї землі необхідно передати якнайшвидше в користування держлісгоспів, які впорядкували б ведення лісового господарства на цих територіях. Це підприємство володіє суттєвими територіями, у той же час не сплачує податки до місцевих бюджетів, а відтак втрачає Волинь і держава загалом”, – наголосив Григорій Недопад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: