16:36, 24 листопада 2018

Громади Волині отримають додатковий фінансовий ресурс

У Бюджетному та Податковому кодексах України прийняли важливі для місцевого самоврядування зміни, такий крок днями зробила Верховна Рада. Для забезпечення врахування інтересів місцевого самоврядування та недопущення перекладання на місцеві бюджети додаткових фінансових навантажень Асоціація міст України брала активну участь у підготовці цих законопроектів. У результаті дій АМУ прийняли ці важливі зміни.

Про це повідомляє Волинське РВ Асоціації міст України.

У Бюджетному кодексі України:

– за бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад закріплено 37 % надходжень від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (потенційні доходи від податку у 2019 році ставитимуть 380 млн. гривень);

– передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад за порушення законодавства про працю, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів (зміни вступають в силу з 1 січня).

У Податковому кодексі України:

– передбачено збільшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50 %;

– передбачається скасування пільг зі сплати плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення (така необхідність виникла після того, як у 2018 році держава встановила для підприємств залізничного транспорту податкову преференцію із сплати податку за землю, а втрати у 1,2 млрд грн, понесені місцевими бюджетами, не були відшкодовані державою).

Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності прийняття вищезгаданих змін. Ці питання порушувалия органами місцевого самоврядування на Дні Діалогу з владою, організованому АМУ цьогоріч у Тернополі 24–25 вересня та були відзначені у прийнятому під час заходу Звернені АМУ до вищих органів державної влади.

Асоціація міст України висловлює подяку за плідну співпрацю, підтримку та врахування інтересів громад у підготовлених Урядом проектах Бюджетного та Податкового кодексів України Представникові Голови АМУ у Верховній Раді України народному депутатові Оксані Продан усім, хто підтримав пропозиції АМУ.

Ініційовані Асоціацією міст України зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України сприятимуть покращенню фінансової спроможності органів місцевого самоврядування та допоможуть спрямувати нові ресурси на розвиток територіальних громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: