10:52, 18 Грудня 2018

Громади Волині отримали понад 320 мільйонів гривень плати за землю

Землевласники та землекористувачі на Волині протягом одинадцяти місяців 2018 року спрямували до місцевих бюджетів 320,8 мільйона гривень плати за землю. Це на 11,5 відсотка більше минулорічних показників за аналогічний період.

Громади, керівники яких вживали заходів з тим, щоб залучити до оподаткування всіх, хто користується землею чи має у власності земельні наділи, стабільно отримують кошти, – повідомляє ГУ ДФС у Волинській області.

«Фіксуючи позитивну динаміку щодо сплати земельного податку громадянами та орендної плати за землю юридичними особами, ми постійно аналізуємо ситуацію в розрізі кожної громади. Оскільки плата за землю належить до бюджетоутворюючих платежів для територіальних громад, питання її адміністрування та виявлення додаткових джерел надходжень – серед пріоритетних завдань фіскалів», – наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів запевнила, що органи місцевої влади теж мають достатньо повноважень, щоб впливати та стан сплати плати за землю. Насамперед, варто постійно аналізувати наявні земельні ресурси, їх використання та розрахунки з бюджетом платників з тим, щоб вносити відповідні зміни до паспорта територіальної громади, – звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.

Важливо не пізніше 25 грудня надати до органів ДФС копії рішень місцевих рад про прийняті ставки плати за землю на наступний рік.

«Саме інформація від голів ОТГ, міських та місцевих рад залишається першоджерелом для нашої аналітики та планування заходів в межах компетенції щодо залучення до сплати податків потенційних платників», – підсумувала Світлана Савчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: