12:35, 17 Квітня 2019

Громади Волині отримали на третину більше плати за землю

Майже сто мільйонів гривень плати за землю отримали місцеві бюджети Волині у першому кварталі 2019 року.

Про це повідомляє ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, у січні-березні поточного року надходження плати за землю в області перевищили минулорічні показники на 33,5 відсотка і склали 98,5 мільйона гривень.

Такий ріст надходжень зумовлений оподаткуванням земель лісового фонду та відміною пільг за землі залізниць, – поінформував учасників нарди у Волинській ОДА перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Водночас, контролюючи правильність обчислення та сплату платежів за землю, ГУ ДФС у Волинській області вжито комплекс заходів з тим, щоб повною мірою забезпечити громади передбаченими законом коштами.

Лише протягом першого кварталу 2019 року залучили до оподаткування 69 юридичних осіб, збільшили річні нарахування на 3,3 мільйона гривень у випадках, коли мало місце заниження податкових зобов’язань, і донарахували за результатами перевірок 1,5 мільйона гривень плати за землю юридичним та фізичним особам, – переконує аналітика ГУ ДФС у Волинській області.

«Ми своєчасно реагуємо на проблемні моменти землекористування, що можуть стати причинами бюджетних втрат. Зокрема, насамперед переконуємо землекористувачів оформити правовстановлюючі документи на землю і не зволікати з переукладенням договорів оренди. Саме такі дії суб’єктів господарювання досить часто є причиною несвоєчасної сплати», – розповів Віталій Чуй.

Посадовець підкреслив, що усім органам місцевого самоврядування ГУ ДФС в області письмово рекомендували посилити контроль за правомірністю використання суб’єктами господарювання земельних ділянок на їх території, ініціювати виготовлення правовстановлюючих документів на землю суб’єктами господарювання, які використовують її без належного документального оформлення.

Залучення додаткових резервів до місцевих бюджетів від плати за землю, упорядкування земельних відносин можливо лише за участі всіх гілок виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, у повноваженнях яких є відповідні права та обов’язки, – наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.       

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: