12:21, 27 Лютого 2018

Громади Волині отримали майже 24 мільйони гривень плати за землю

У січні 2018 року місцеві громади Волині отримали 23,9 мільйона гривень плати за землю, що на 35,2 відсотка більше проти січня минулого року.

Про це повідомляє прес-служба фіскалів.

Такий позитивний початок року може стати загальною тенденцією усього року, але лише за умови зваженого підходу органів місцевого самоврядування до встановлення ставок плати за землю, відповідальної позиції   представників підприємництва та громадян-платників земельного податку, – прогнозують у ГУ ДФС у Волинській області.

«Минулий рік був досить успішним з точки зору мобілізації надходжень до місцевих бюджетів загалом, зокрема плати за землю. Тож органам місцевої влади варто вже сьогодні напрацювати механізм максимального інформування платників плати за землю, насамперед представників підприємництва та громадян, котрі мають у власності чи у володінні земельні ділянки, про обов’язкову сплату передбачених законом сум», – наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів підкреслила, що фахівці ДФС завжди запропонують органам місцевої влади допомогу в підготовці рішень щодо встановлення ставок плати за землю, враховуючи наявну в базах даних інформацію.

«Земельні угіддя – це той ресурс, з якого місцеві громади повинні мати належні кошти. Тому встановлення мінімальних ставок плати за землю не відображає реальної цінності землі, відтак позбавляє місцеві громади певної частки коштів від оподаткування землі. Просимо керівників місцевого самоврядування зважити і на те, що на території громад можуть бути землекористувачі, які використовують земельні ділянки з комерційною метою без правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Саме таких платників варто переконати оформити правовстановлюючі документи та сплачувати до бюджету громади передбачену плату за землю», – підкреслила Світлана Савчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: