23:30, 23 Лютого 2019

Громади Волині можуть виграти 2,5 мільйона гривень на інноваційні проекти

Україна рухається у напрямку становлення цифрової держави. Так, із 2018-го завдяки модернізації державного порталу відкритих даних та здійсненню якісно нових підходів до наборів таких даних інформація з цього порталу відображається на Європейському порталі відкритих даних.

Про це повідомляє офіс реформ, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Нині ж до 25 березня 2019 року приймають заявки на участь у третьому конкурсі інноваційних ідей та проектів на основі відкритих даних “Open Data Challenge”. Головний приз – 2,5 млн гривень на розвиток запропонованого проекту. “Open Data Challenge” – міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, створений “Open Data Institute”, провідною міжнародною інституцією, що займається пропагуванням відкритих даних у світі.

Цей конкурс – можливість втілити інноваційні ідеї в життя. Основна його мета – популяризація використання відкритих даних та створення на їх основі нових сервісів. Що це дасть громадам?  Використання відкритих даних сприятиме боротьбі з корупцією та вирішенню викликів у сфері будівництва, інфраструктури, юриспруденції, захисту довкілля, бізнесі тощо.

До участі запрошують розробників, підприємців, громадських активістів та інших прихильників відкритих даних.

“Open Data Challenge” в Україні проходитиме у кілька етапів: прийом заявок, інтерв’ю з кандидатами, 4-місячна інкубаційна програма. Головний приз – 2,5 млн гривень на розвиток запропонованого проекту.

Детальна інформація про умови участі та критерії відбору, особливості третього циклу конкурсу на сайті конкурсу.

Довідково: У 2018 році у “Open Data Challenge” участь взяли 27 міст України (190 заявок). В основному проекти стосувалися сфери lega ltech, агропромисловості, закупівель, екології, інфраструктури та digital health. За даними організаторів 48 % учасників конкурсу представили ідеї, 32 % мали готовий прототип, 12 % перебуває на етапі тестування ринку, а решта – 8 % – мали уве перші продажі. Загалом за час існування конкурсу подано 360 проектів, 30 команд пройшли інкубацію, обрали 9 переможців, що отримали сумарно 4 000 000 гривень та успішно продовжують розвиток своїх проектів. Зокрема, “Monitor.Estate” – cервіс, що шукає та аналізує юридичні ризики на первинному ринку нерухомості, “LvivCityHelper” – чат-бот міської ради Львова, що швидко та легко надає доступ до публічної інформації міста у режимі 24/7, «Суд на долоні» – аналітичний інструмент для пошуку, дослідження та візуалізації судових рішень, та інші.

“Open Data Challenge” в Україні проводиться в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України та в партнерстві з Фондом Східна Європа, 1991 “Open Data Incubator”. Проект TAPAS реалізується Фондом «Євразія» та фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за фінансової підтримки уряду Великобританії (UK aid).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: