09:13, 08 Травня 2022

Громадам Волині роз’яснили особливості надання соціальних послуг під час війни

Територіальні громади Волині з перших днів війни отримують комплексну консультаційну допомогу від експертів Програми «U-LEAD з Європою». Нещодавно для фахівців волинських громад на базі  Регіонального офісу U-LEAD у Тернопільській області проходила інформаційна сесія щодо особливостей надання соціальних послуг під час дії воєнного стану.

«Виклики у територіальних громад зараз в усіх однакові. Найменше, що ми можемо зробити – якісно виконувати свої обов’язки на місцях. Для територіальних громад соціальна сфера є важливим напрямком роботи. Ми стикнулися з новими для нас викликами. Раніше ми багато говорили про стандарти надання соціальних послуг, зараз важливо проаналізувати усі законодавчі зміни та продовжувати роботу в їх контексті», – наголосив Анатолій Пархом’юк, керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області.

Валерій Мікуліч, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області, зазначив, що соціальна сфера вже вдруге бере на себе удар. З першими викликами ми зіштовхнулися у 2014 році. Нині маємо нові завдання та ще більші виклики, з яким громад необхідно максимально ефективно справитися.

Надання соціальних послуг під час воєнного стану регламентують Указом Президента від 24 лютого 2022 року №64/2022, ст. 18 Закону України «Про соціальні послуги» та п.2 порядку організації надання соціальних послуг затвердженим Кабінетом Міністрів України від 01.06.2020 №587.

«Органи місцевого самоврядування в рамках законів України та Конституції України мають право самостійно визначати особливості організації та надання соціальних послуг. Територіальним громадам рекомендується надавати соціальні послуги екстрено (кризово). Безпосередньо надавачами таких послуг можуть бути центри соціальних служб та центри надання соціальних послуг», – додав експерт.

Також Валерій Мікуліч розповідав про соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та організацію догляду вдома під час воєнного стану.

Представникам громад детально роз’яснено порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, включаючи надання допомоги та компенсації.

Так, внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, уповноважених осіб виконавчого органу сільських, селищних чи міських рад чи центрів надання адміністративних послуг.

Радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області Інна Святна ознайомила представників територіальних громад з особливостями фінансування соціального захисту населення під час воєнного стану. Зокрема, фахівці дізналися про основні законодавчі акти, якими регламентуються норми щодо фінансування соціальної сфери.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: