14:09, 06 листопада 2022

Громада Володимира продовжила угоду про співпрацю з гміною Грубешова

4 листопада до Володимира завітала делегація з гміни Грубешова у складі війта Томаша Зайонца, інспектора з інформації та промоції гміни Пьотра Тарасюка та координатора проекту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож у минуле» Бартоломея Бартецького. Гості з гміни-партнера побували у Володимирській міській раді на зустрічі з міським головою Ігорем Пальонкою, аби продовжити угоду про співпрацю та обговорити напрямки подальшого партнерства.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Враховуючи угоду від 19 травня 1995 року між Володимир-Волинської міською радою, міською радою Грубешова, бурмістром міста Грубешова, а також гміною Грубешова, уклали нову угоду, якою поновлюється попередня співпраця, підтверджуються та зміцнюються зв’язки між двома громадами. Її підписали міський голова Ігор Пальонка та війт Томаш Зайонц.

Співпраця у сферах управління громадою, освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, туризму та іншими, здійснюватиметься шляхом обміну інформацією, успішними практиками, досвідом, сприяння партнерству між організаціями, взаємної участі сторін у спільних заходах різного спрямування тощо. Також співпраця передбачає спільну реалізацію проектів та надання гуманітарної допомоги.

Гміна Грубешів стала однією з перших, яка після повномасштабного вторгнення росії одразу кинулася на допомогу численним біженцям з України, які виїжджали до Польщі через Володимир та Устилуг. Війт гміни Томаш Зайонц поділився своїми враженнями про перші дні війни, у початок якої, зізнається, він до останнього не хотів вірити. Розповів, зокрема, про ту допомогу, яку надавали поляки біженцям на кордоні, де утворювались кілометрові черги, а також у самому Грубешові. На цьому підтримка українців, зокрема громади Володимира, не припиняється, зазначив війт, адже найближчим часом планується виділення певної суми коштів на потреби переселенців та малозахищених жителів міста.

Міський голова Ігор Пальонка поділився планами щодо відкриття у Володимирі благодійної їдальні, де зможуть отримати гарячий обід усі, хто цього найбільше потребує. Відтак громада буде вдячною за допомогу у вигляді харчових продуктів, які можуть надати партнери. Також міський голова розповів як живе Володимир-Волинська громада у час воєнного стану.

Учасники зустрічі обговорили напрямки подальшої співпраці та підбили проміжні підсумки реалізації спільного проекту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож у минуле». Через війну реалізація цього проекту затягнулась у часі, адже у березні цього року у Володимирі планувалося проведення міжнародної наукової конференції, яку поки що довелося відкласти.

В ході візиту до Володимира польська делегація ознайомилася з тим, що вже вдалося реалізувати у межах проекту – зокрема, із закупленою тач-панеллю, розробленим веб-сайтом, макетом “Готське село”, презентаційним відеороликом та іншими роботами. Проект також передбачає проведення спільного культурно-освітнього заходу “Сімейний вихідний у музеї” та міжнародної наукової конференції для науковців з України та Польщі. Відтак реалізацію проекту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож у минуле» продовжать до червня 2023 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: