08:15, 22 Серпня 2021

Греція звела 40-кілометрову стіну, щоб запобігти напливу біженців в Європу

Греція завершила будівництво 40-кілометрового паркану і системи спостереження на кордоні з Туреччиною, з метою запобігти спробам біженців з Афганістану проникнути до Європи.

Як передає «Укрінформ» з посиланням на Reuters, про це повідомив міністр захисту громадян Греції Міхаліс Крісохоідіс під час візиту в регіон Еврос.

Він заявив, що останніми днями було завершено розширення існуючого 12,5-кілометрового паркану, а також високотехнологічної автоматизованої електронної системи моніторингу.

“Ми не можемо пасивно чекати можливих наслідків. Наші кордони залишатимуться безпечними й недоторканними”, — заявив Крісохоідіс.

Події в Афганістані викликали побоювання в ЄС щодо повторення міграційної кризи 2015 року, коли майже мільйон людей, які рятувалися від війни та бідності на Близькому Сході та за його межами, переправилися до Греції з Туреччини, а потім вирушили на північ до заможніших держав. Тоді Греція опинилася на передовій, потерпаючи від напливу мігрантів.

Прибуття мігрантів до Греції, наземним чи морським транспортом, загалом сповільнилося до 2016 року, коли ЄС ухвалив угоду з Туреччиною щодо припинення потоків в обмін на фінансову підтримку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: