12:07, 22 Травня 2024

Голови громад Володимирщини обговорили спільні дії у сфері управління відходами

21 травня у Володимирській міській раді відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню моделей співпраці громад Волинської області в межах одного субкластеру з питань спільного управління відходами.

Про це повідомляють на сайті Володимирської міської ради.

У заході узяв участь міський голова Ігор Пальонка, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, працівники виконавчих органів Володимирської міської ради, що дотичні до теми управління відходами, а також очільники та представники Зимнівської, Устилузької, Оваднівської й Локачинської громад. Участь у круглому столі також узяла команда Волинського регіонального офісу Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” в особі керівниці Ірини Бойко та фахівчині з муніципальних послуг Людмили Колісник.

Мета проведення круглого столу – згуртувати громади Володимирщини, які входять до одного субкластеру, задля пошуку найкращої моделі співпраці в сфері управління відходами. Наразі Володимир-Волинська, Зимнівська, Оваднівська, Устилузька, Затурцівська та Локачинські громади об’єднані одним субкластером, який обслуговує єдиний регіональний полігон ТПВ, що неподалік села Ворчин.

На початку засідання Ігор Пальонка наголосив на стратегічному значенні питання управління відходами, яке віднедавна регулює нове законодавство, що ставить перед органами місцевого самоврядування нові вимоги та виклики. Частину цих проблемних питань можна вирішувати спільно із сусідніми громадами, які об’єднані у відповідні кластери та субкластери. Очільник Володимир-Волинської громади принагідно подякував представникам Проєкту “ГОВЕРЛА” за допомогу у розробці місцевого плану управління відходами нашої громади, який наразі на фінішній прямій. Такий документ невдовзі повинні розробити усі територіальні громади України.

Під час круглого столу його учасники ознайомились із алгоритмом дій органів місцевого самоврядування для забезпечення виконання повноважень, визначених ЗУ “Про управління відходами”, який набрав чинності у липні 2023 року. Про усі аспекти та тонкощі нового законодавства розповіла Людмила Колісник.

Таким чином серед основних повноважень ОМС: планування управління відходами (розробка та затвердження місцевих планів), організація управління відходами (ліквідація стихійних сміттєзвалищ, вирішення питання управління небезпечними відходами), вирішення питань щодо об’єктів управління відходами (створення пунктів роздільного збирання сміття, розміщення об’єктів оброблення відходів на території громади), організація та регулювання послуги управління відходами (визначення адміністратора послуги, запровадження роздільного збирання сміття, встановлення тарифів), моніторинг та контроль, інформування.

З допомогою онлайн-зв’язку до зустрічі доєднався директор ТОВ “АНТОН Інжиніринг” Ігор Сліпець, який презентував проєкт місцевого плану управління відходами Володимир-Волинської міської територіальної громади. До спілкування також доєднались представники Пирятинської міської ради, які поділились успішним результатом міжмуніципального співробітництва у сфері управління відходами, а саме досвідом створення спільного для чотирьох громад Полтавщини комунального підприємства, яке працює з роздільним збором сміття.

З якими труднощами стикаються нині невеликі сільські територіальні громади в управлінні відходами, поділились їхні очільники, зазначивши, що серед таких проблем недостатня кількість техніки, і брак робочих рук, і нерозуміння самих мешканців, які відмовляються складати договори на вивезення сміття, створюючи натомість стихійні сміттєзвалища біля населених пунктів.

У підсумку зустрічі представники громад погодились, що надалі необхідно скласти меморандум про співпрацю, аби спільно напрацювати алгоритм дій щодо управління відходами, зокрема його збору, сортування, переробки та утилізації. Таким чином громади можуть ініціювати спільні проєкти для участі у міжнародних програмах, а також можуть створювати спільні підприємства, закуповувати разом необхідну техніку й проводити просвітницькі кампанії серед населення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: