16:45, 12 Серпня 2019

Головний поліцейський заявив, що поліції вдалося послабити позиції нелегальних бурштинокопачів

Сьогодні, 12 липня, на Житомирщині відбулася робоча нарада щодо нелегальних бурштинокопачів.

Про це повідомили у прес-службі поліції.

За словами Сергія Князєва, існує низка питань, що потребують невідкладного вирішення в рамках протидії незаконному видобутку бурштину на території Житомирської, Рівненської і Волинської областей. Одним з таких питань є масовий характер залучення мешканців «бурштинових» регіонів до незаконного промислу.

«Факти невідкриття шкіл першого вересня ставали буденністю, адже видобутком каміння займалася абсолютна більшість мешканців віком від 10 до 70 років. Поліції доводилося прикладати зусиль щоб навчальний процес все ж таки розпочинався», — наголосив Сергій Князєв.

Він зазначив, що яскравим прикладом масовості нелегального видобутку бурштину на півночі України стала ситуація на початку січня 2016 року поблизу с. Клесів Рівненської області. Тоді близько 7 тисяч старателів-нелегалів вчинили опір поліцейським, погрожували їм насильством і вбивством.

Наслідком таких сутичок нерідко було і травмування працівників поліції. Зокрема, у Сарненському районі при спробі правоохоронців припинити видобуток мінералів, близько тисячі осіб вчинили опір. При цьому вони застосовували зброю, кидали каміння та палиці.

«Результат — 10 поліцейських поранили. Спалена пересувна техніка, спалений вщент стаціонарний пост поліції», — зазначив Сергій Князєв.

Відтак з метою захисту територій, на яких розміщені поклади бурштину, були створені цілодобові блокпости. Їх охороняли від 50 до 100 правоохоронців. Завдяки таким заходам правоохоронцям вдалося суттєво послабити позиції нелегальних копачів бурштину. Наразі місцеве населення сприймає Національну поліцію та інші правоохоронні органи як обов’язковий сегмент держави.

«Немає протистояння між місцевим населенням та правоохоронцями. Це, мабуть, найголовніше і єдине, що ми досягли. А головне — налагодили діалог з місцевим населенням», — наголосив глава Національної поліції України, додавши, що кількість масових фактів непокори та активність осіб, які займаються незаконним промислом, суттєво зменшилась.

Водночас Сергій Князєв зазначив, що зусиль самої лише поліції для ефективної протидії незаконному видобутку бурштину у північних областях України недостатньо. Для вирішення цієї проблеми державного рівня потрібні консолідовані заходи реагування не лише правоохоронців, але і органів державної влади, громадськості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: