19:13, 24 Березня 2020

Голова Волиньради розповіла, що зробили в області для боротьби з коронавірусом

Акумулювання коштів, дезінфекція та перепрофілювання медичних закладів: голова обласної ради повідомила, що в регіоні встигли зробити для протидії епідемії.

Про це повідомляє голова облради Ірина Вахович у «Фейсбук».

«Встановлено карантин задля попередження поширення СОVID -19.

Координує роботу боротьби з коронавірусом в області народний депутат Ігор Палиця. А це серйозно.

При ОДА створено і працює Волинський регіональний оперативний штаб. Керує штабом голова ОДА Погуляйко Юрій Михайлович. І це серйозно.

Акумульовані кошти бюджетів на засоби захисту, ліки та медобладнання для медичних закладів, швидкої, прикордонників, патрульних, ін. (60 млн грн обласного бюджету, 60 млн грн – бюджету м.Луцьк, підключено бюджети районів, ОТГ, міст).

Фінансова підтримка бізнесу неоціненна (Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» – 20 млн.грн,; «Фонд 2014» – кисень, захисні костюми, інше обладнання; Діброва В.Г. – 1,2 млн.грн – кисневі концентратори; фірма Глорія (Гнатюк В.) – металоконструкціі, маски; забудовник А.Разумовський – маски; інші).

Визначено опорні медичні заклади для надання допомоги, здійснюється їх підготовка, переоснащення (19 закладів в області на більше 5 тис. ліжко-місць). Обласна інфекційна лікарня налагодила подання кисню (однак на перспективу залишається потреба кисневої станції), обласна клінічна лікарня здійснює масштабну підготовку відділення у Боголюбах (в т.ч. забезпечено подачу кисню, встановлено апарати ШВЛ).

У наявності уже на Волині тестові системи для виявлення вірусу, які буде розподілено між обласними та базовими районними/міськими закладами охорони здоров’я.

Проводиться дезінфекція громадських місць, під’їздів, тротуарів, вулиць (м.Луцьк з 21.03.2020 р., м.Володимир-Волинський – з 24.03.2020 р, м.Нововолинськ – з 20.03.2020, м. Ковель – планується)

Є турбота про соціально незахищених громадян щодо надання продуктових пакетів (Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», Nestlé, Волинська фондова компанія, ін.)

Володимир-Волинська швейна фабрика, інші підприємства переорієнтували свою діяльність на пошиття масок та інших захисних засобів, долучились і небайдужі громадяни (працюють у домашніх умовах).

І головне – люди стають відповідальними. Торгівля, інші послуги надаються за новими правилами

Залишається потреба закупівлі захисних засобів, апаратів ШВЛ (в т.ч. для обласної інфекційної лікарні). На ринку, на жаль, дефіцит.

Робота проводиться масштабна, щира подяка усім, хто відданий.

Однак наголошую, жодні кошти, засоби, лікарні не допоможуть, якщо люди не усвідомлять небезпеку.

Залишайтесь вдома !

Бережіть себе, оточуючих і медиків !»,- пише Ірина Вахович.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: