12:51, 10 Вересня 2020

Голова Волиньради прозвітувала про роботу за минулий рік

Депутати розглянули питання про звіт голови обласної ради.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Ірина Вахович зауважила, що звітується про роботу ради в 2019 році. Вона представила детальну презентацію про те, що було зроблено та озвучила пріоритети важливі для Волині. Йдеться про соціальний захист волинян, галузь охорони здоров’я, збереження пам’яток культурної спадщини, ефективне використання природних ресурсів області.

Для запитань записалося 5 депутатів.

Сергій Слабенко поставив запитання стосовно видобування бурштину КП “Волиньприродресурс”, зважаючи на те, що Держгеонадра України виставила на аукціон 3 ділянки на території, де є родовища бурштину.

Ірина Вахович зауважила, що попри те, що було законно створене комунальне підприємство і мало всі дозволи на видобування сонячного каменя, не було можливостей видобування бурштину і надії обларади на наповнення бюджетів не були виправдані. Між тим, сьогодні ціни на бурштин знизилися і, відповідно, освоєння родовищ є не таким актуальним. Держава виставила частину ділянок на аукціон, чи суперечитиме це інтересам волинської громади та “Волиньприродресурсу” – питання відкрите і вивчатиметься. Голова облради вважає, що “Волиньприродресурс” має робити акценти не тільки на один бурштин, а й інші корисні копалини, в тому числі й торф.

Олександр Зінчук запитує, чому в комунальних підприємствах немає наглядових рад.

Голова облради відповіла, що в частині підприємств є наглядові ради, зокрема, в онкодиспансері.

Друге питання депутата стосується закупівлі комп’ютерного томографа для обласної дитячої лікарні, фінансування цього закладу та зміни керівництва.

Ірина Вахович нагадала, що на потреби дитячої лікарні в цьому році  було спрямовано понад 25 млн грн, але потім через коронавірус їх потрібно було залучити на боротьбу з цією недугою. “Будемо працювати над тим, щоб ці кошти повернути. З великою шаною ставлюся до колективу лікарні. Не треба там робити ніякої “кулуарщини”,  – зауважила голова облради. Вона нагадала, що сьогодні дитяча лікарня об’єднана з перинатальним центром і це рішення є виправданим.

«Дитяча лікарня буде в пріоритеті обласної ради і комп’ютерний томограф буде куплений для цього закладу»,– запевняє Ірина Вахович.

Людмила Кирда цікавилася, як використовуються кошти, виділені обласній клінічній лікарні на боротьбу з коронавірусом.

Голова облради повідомила, що було акумульовано понад 120 млн грн, використано 30 млн грн. 30 млн грн забрала Луцька міська рада, які давала як субвенцію обласному бюджету. 60 млн грн залишається в резерві, на випадок, якщо будуть загрози поширення хвороби.

Анатолій Грицюк сказав, що високо оцінює роботу Ірини Вахович на посаді. Запитання депутата: оцінка діяльності обласного лісового господарства.

Голова облради каже, що бувала часто у лісгоспах і має приємне враження.

«На Волині майже немає лісових пожеж, є локації для відпочинку європейської якості», – похвалила лісівників Ірина Вахович. Окремо вона зупинилася на економічних проблемах, з якими зустрічаються державні підприємства лісової галузі.

Юрій Ройко зауважив, що в звіті голова упустила один з важливих пріоритетів – збереження Шацького поозер’я. Голова облради погодилася, що це питання має бути в пріоритеті майбутнього скликання облради.

За якісну роботу голові облради подякував депутат Анатолій Філюк.

За звіт голови облради проголосувало 46 депутатів. Рішення ухвалене.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: