20:16, 26 листопада 2020

Голова Волиньради ініціюватиме створення координаційної ради органів місцевого самоврядування

Григорій Недопад ініціює створення координаційної ради ОМС при голові обласної ради.

Про це стало відомо сьогодні, 26 листопада, у ході наради керівництва обласної ради з новообраними головами територіальних громад за участі народних депутатів України, інформують на веб-сайті Волинської облради.

На запрошення Вячеслава Рубльова та Ірини Констанкевич, на Волинь із робочим візитом прибув голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що нинішня зустріч покликана дати відповідь очільникам громад на питання, що стосуються бюджету, адміністративно-територіального устрою та ряду поточних проблем, які виникають в процесі управління ОТГ.

Столичний гість зауважив, що нещодавні місцеві вибори, які відбулися на новій адміністративно-територіальній основі, фактично легалізували ті рішення, які стосувалися і формування громад і нового районування.

“Але ми розуміємо, що є значна кількість питань, відповідей на які ви з нетерпінням очікуєте. Напевно наразі всіх турбує коли Президентом буде підписаний  Проект Закону 3651 д ” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та РДА”. Хочу вас запевнити, що наразі немає ризику ветування цього законопроекту”, – запевнив він.

Віталій Безгін також зауважив що більшість бюджетних питань по громадах були врегульовані Законопроектом 3614, який фактично суттєво зменшив вплив районних рад і надав міжбюджетні відносини всім громадам.

“Питання залишків освітньої субвенції, яка ще залишиться станом на 1 січня наступного року на районних бюджетах, буде теж врегульоване, а зокрема передане на громади пропорційно до кількості учнів в тій чи іншій громаді, тому тут в принципі прогалин немає.  Є питання по бюджету іншого характеру. Перше – це те, що вас турбує – це акциз пального. Я думаю, що боротьба за збереження акцизу з пального в кращому випадку в загальному фонді, а у компромісному випадку у спеціальному фонді безпосередньо на місцеві дороги буде тривати до останнього і я думаю депутати мажоритарники підтримають громади і це було б правильно. Другий ризик, а саме – спроба забрати земельний податок Укрзалізниці, який сплачується безпосередньо в громади. Це питання на моє переконання наразі закрите і тут все має бути добре”, – зазначив він.

Окремо столичний гість зупинився на питаннях, що стосуються ДФРР. Він розповів, що попри те, що ДФРР є найбільш прозорим інструментом, однак все одно має певні втручання політизованого характеру, що заважає в роботі, адже народним обранцям хочеться більше прозорості.

“У першому читанні Держбюджету була затверджена сума 6,2 млрд гривень на ДФРР, але ця сума є абсолютно недостатньою для регіонів, адже близько 4 млрд підуть на добудову перехідних проектів.  Окрім збільшення цієї суми, на моє переконання, мають бути й інші підходи. Наразі Уряд готує законопроект, який змінить самі принципи. Буде пропозиція Кабміну розбити ДФРР на три складові: 50% коштів на проекти державного рівня в регіонах, 30% на регіональні проекти і 20 % безпосередньо на проекти громад”, – розповів він.

Ще одна досить важлива тема, якої торкнувся Вітагій Безгін – подальша доля районних лікарень, які за місцем розташування будуть переходити на утримання громад.

“В тарифі НСЗУ наразі не вистачає коштів на те, щоб реально пролікувати пацієнта , а це означає те, що в той чи інший спосіб має бути додаткова субвенція , яку ви будете змушені витратити на це. І це питання поки залишається відкритим. Хтось має також сплачувати за енергоносії та утримувати будівлі. Асоціація міст України стоїть на тому, що це має бути добровільна угода між громадами, крім того ми розглядаємо варіант формульного підходу пропорційно до населення, але наразі Мінфін не дуже хоче розрахувати формулу, ще один варіант розвитку подій, який є найбільш компромісним – це відновити справедливість і зашити енергоносії у тарифи НСЗУ. Тут боротьба триває”, – наголосив він.

Своєю чергою народний депутат України Вячеслав Рубльов запевнив, що усі проблемні питання, які виникають варто вирішувати комплексно. Він висловив переконання, що задля того, аби очільники громад могли більш ефективно захищати інтереси своїх територій, необхідно створювати відповідні асоціації.

“Учора я мав розмову із колегами народними депутатами з Рівненської області, які входять у міжфракційне об’єднання ВРУ “Велика Волинь” і я вважаю було б  правильно, якби ми утворили аналогічну Асоціацію голів територіальних громад не обмежуючись лише Волинською областю. Я думаю, що ми повинні започаткувати таку практику і надалі спільно з народними депутатами, головами ОТГ ініціювати обговорення важливих для громад питань за участі представників Кабміну, Комітетів Верховної Ради, адже це матиме позитивний вплив для розвитку громад і пришвидшить показник вирішення проблемних питань на законодавчому рівні”, – зауважив він.

Тим часом, голова обласної ради Григорій Недопад пообіцяв, що вже найближчим часом ініціюватиме створення Координаційної ради органів місцевого самоврядування при голові обласної ради до участі в якій будуть запрошені усі голови районів, територіальних громад області, а також народні депутати України від Волині.

“Я думаю, що після проведення перших сесій в усіх громадах області та відповідних кадрових призначень, орієнтовно у другій половині грудня,  буде проведена перша Координаційна рада. Ми окреслимо найбільш актуальні проблемні питання новоутворених громад, винесемо їх на обговорення та будемо вирішувати по суті. Якщо потрібно буде залучити облдержадміністрацію, то ми будемо це робити, а якщо це буде можливо вирішити в межах нашої компетенції, то ми обов’язково це зробимо”, – запевнив Григорій Недопад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: