15:40, 06 листопада 2018

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що подає у відставку

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що сьогодні, 6 листопада, подає заяву про відставку.

Про це Луценко сказав під час виступу у Верховній Раді, коментуючи створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк. За його словами, створення ТСК є неприпустимим, поки триває слідство, – повідомляє “Громадське”.

Луценко назвав вимогу низки депутатів створити ТСК «піаром», а також у своїй промові згадав народного депутата Мустафу Найєма.

«Як голова правоохоронної системи я сьогодні подам заяву, а вам вирішувати, чи Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність», – сказав Луценко.

«Не уявляю, що можна робити ТСК при незакінченому слідстві. Просто не буде предмету роботи… Цьому ТСК потрібен не результат, а піар», – заявив він.

Витік інформації про розслідування вбивства Гандзюк і політичний піар привели до дискредитації роботи слідства, додав Луценко. Імовірно, ідеться про те, що організатор замаху на Гандзюк міг отримати гроші для передачі виконавцям від Ігоря Павловського – помічника народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука.

«До вчорашнього дня я був впевнений в тому, що найближчим часом ми спрацюємо ефективно. Проте, вчора в ході піару на крові, який розгорнула частина тих, хто хоче всіляко опорочити владу, а не допомогти результату слідства, одна з версій слідства просочилася в ЗМІ… Це підірвало успішність діяльності слідства», – сказав він і додав, що не дозволить ТСК отримати інформацію слідства.

«Я обурений піаром на крові, який розгорнувся навколо цієї справи… Ми живемо в абсолютно збоченій інформаційній атмосфері. Сьогодні за війну винуватять не Путіна, який напав на країну і вбив тисячі солдат і мирних мешканців, а Порошенка і всю владу, бо люди рвуться до цієї влади. Сьогодні звинувачують не Януковича, який пограбував Україну і втік до Москви, а тих, хто забрав у нього півтора мільярди і повернув в бюджет. Сьогодні звинувачують не тих, хто вбив Гандзюк і затриманий Національною поліцією, а тих, хто не вказує на потрібного їм замовника для захоплення влади. Це все боротьба за владу», – заявив Луценко з трибуни парламенту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: