08:44, 24 Березня 2022

Франція успішно випробувала модернізовану ядерну ракету

Франція в середу успішно випробувала модернізовану версію своєї ядерної ракети ASMPA без заряду, яка є частиною повітряного компонента французького стримування, — повідомила міністр збройних сил Флоранс Парлі.

Про це повідомляє “Europe-1”, передає “Укрінформ”.

Видання зауважує, що це оголошення про випробування ракети з’явилося в розпал воєнного вторгнення росії в Україну, і в той час як деякі спостерігачі замислюються про потенційну військову ескалацію з боку росії.

«Міністр збройних сил Флоренс Парлі висловлює велике задоволення після успіху 23 березня 2022 року кваліфікаційних стрільб удосконаленої стратегічної ракети середньої дальності «повітря-земля» (ASMPA), оновленої, позбавленої військового навантаження», — йдеться у прес-релізі міністерства.

«Ракета, розроблена (французьким виробником — ред.) MBDA, її випустив “Rafale”, який вилетів з авіабази “120 Казао”, на південному заході Франції. Цей успіх знаменує собою вступ у фазу виробництва оновленої ракети ASMPA, що є необхідною умовою перед її поставкою на озброєння Стратегічних ВПС Повітряно-космічних сил і Ядерних військово-морських сил ВМС Франції», – уточнюється в заяві.

Видання зазначає, що ядерна ракета класу “повітря-земля” середньої дальності (ASMPA) була введена на озброєння в 2009 році і має бути замінена приблизно в 2035 році системою “повітря-земля” нового покоління (ASN4G).

“Франція — єдина країна в Європейському Союзі з ядерною зброєю, яку можуть використовувати як підводні човни з ядерними балістичними ракетами (SNLE), так і літаки “Rafale”, оснащені ASMPA”, — йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: