16:56, 17 листопада 2023

Франція домовляється зі Швейцарією про реекспорт зброї для України

Франція розраховує на успіх переговорів щодо реекспорту зброї для України, поважаючи нейтральний статус Швейцарської конфедерації.

Як повідомляє кореспондент «Укрінформу», про це заявив президент Франції Емманюель Макрон у ході візиту до Швейцарії.

«Я поважаю нейтральний статус Швейцарії та водночас її чітку дипломатичну позицію підтримки України. Щодо тих дебатів, які існують, то мова іде не про експорт, а саме про реекспорт, і Франція відкрита для такої співпраці», – сказав Макрон, відповідаючи на запитання журналістів на спільній прес-конференції за участю президента Швейцарії Алена Берсе у Берні.

Він відзначив, що оптимістично налаштований щодо переговорів, які тривають та які дозволять водночас поєднати нейтральність Швейцарії та її здатність реекспортувати.

За його словами, наша підтримка спільна України це необхідність і геополітичний принцип. «Вона не повинна слабшати, попри інші конфлікти, зокрема на Близькому Сході. Як ми вже давно визнали, Росія не повинна перемогти в цій війні», – наголосив президент Франції.

Макрон також висловив сподівання, що Швейцарія активізує свою співпрацю з НАТО в галузі оборони.

«Я вірю в європейський суверенітет. Ми не можемо говорити про Європу чи відповідати на її виклики, якщо дозволимо їй залежати від інших», – підкреслив Макрон під час зустрічі зі студентами університету Лозанни, яка відбулась наприкінці візиту.

Як повідомлялось, у червні 2023 року у Швейцарії провалили закон про реекспорт зброї в Україну. Нижня палата парламенту Швейцарії – Національна рада – відхилила законопроект, відомий як «Lex Ukraine», який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Наразі Федеральна рада Швейцарії може дозволити реекспорт виробленої в країні зброї лише у виняткових випадках, наприклад якщо Рада Безпеки ООН засудить війну росії проти України. Однак цей варіант виключений, оскільки рф має в Радбезі ООН право вето.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: