09:07, 26 листопада 2018

Факультет луцького вишу відзначив 20-й ювілей. ФОТО

Цьогоріч факультет фінансів, обліку, лінгвістики та права відзначив свою 20-ту річницю від дня заснування. Історія факультету є однією із важливих сторінок становлення та розвитку Луцького національного технічного університету.

Про це повідомили у виші.

Так, у 1998 році згідно з наказом Міністерства освіти України та наказом ректора тоді іще ЛДТУ «Про реорганізацію структурних підрозділів університету» й був створений факультет обліку та фінансів. Очолили факультет к.е.н., доц. Алла Московчук і заступник декана, к.е.н., доц. Валентин Талах.

Нині перегорнулася 20-та сторінка історії факультету, його фундатори уже можуть підбити певні підсумки і водночас сформувати подальший план розвитку факультету. Викладачі та керманичі ФФОЛП мають нагоду пригадати та зустріти тих випускників, які уже вийшли за межі університету і встигли повноцінно реалізувати себе в обраній сфері, чого б, можливо, не відбулося без факультету, де вони навчалися.

Святкування ювілею відзначили усім колективом факультету 23 листопада у Палаці культури міста Луцька. До привітань долучилося чимало гостей свята, зокрема представники обласної влади, успішні випускники та нинішні студенти, а також із музичними дарунками завітали відомі виконавці та навіть камерний оркестр.

«Сьогодні у нас особливе свято, що об’єднує усіх: викладачів, студентів, випускників. Сьогодні нам – 20. І славиться наш факультет багатством знань, і силою надбань, і проросте розумне, добре, вічне на ниві світлих молодих старань і в храмі знань, де квітне рік за роком, зроста наш дружній факультет, вперед іде твердим, рішучим кроком і юних мрій і творчих звершень злет», – зазначили ведучі свята та коротко розповіли про шлях становлення факультету.

Зокрема, свого часу на факультеті проводилася підготовка фахівців за двома спеціальностями: «Облік і аудит» та «Фінанси», а навчалося 456 студентів. У 2004 році було відкрито нову спеціальність – «Банківська справа», а однойменну кафедру очолила  Наталія Вавдіюк, нині доктор економічних наук, професор. Сьогодні ж на факультеті здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів за спеціальностями: «Облік та оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Право», «Прикладна лінгвістика», «Соціальне забезпечення» та «Бізнес адміністрування», а кількість студентів сягає більше 600. Навчальну та наукову діяльність на факультеті забезпечують 4 випускових кафедри: кафедра фінансів, банківської справи та страхування під керівництвом д.е.н., проф. Ірини Вахович; кафедра обліку та аудиту, яку очолює к.е.н., доцент Віталій Чудовець; кафедра гуманітарних наук, соціального забезпечення та права, завідувач к.і.н., доц. Оксана Жук; кафедра української та іноземної лінгвістики, завідувач кафедри к.ф.н. Оксана Смаль.

Потому із вітальним словом виступив ректор Луцького НТУ, доктор технічних наук, професор Петро Савчук.

«Сьогодні ми святкуємо черговий ювілей в нашому університеті, ювілей одного із провідних факультетів, який нещодавно готував фахівців лише за двома престижними спеціальностями, а на сьогодні є одним з тих, який потужно розвивається, який не лише змінив назву, але має найвищий конкурс за показниками минулого року. Мені надзвичайно приємно, що сьогодні в наших стінах багато випускників. Не усі, на жаль, змогли приїхати, наприклад Майя Москвич – призерка «Ігор нескорених», учасниця АТО та багато інших. Але дуже приємно бачити обличчя дійсно відомих на Волині людей. Безумовно, 20 років ще не так багато, щоб давати певну оцінку можливостям чи здобуткам, хоча інколи 2-3 роки достатньо, щоб зрозуміти, чи потрібен такий факультет, його фахівці та які у нього перспективи. Якщо говорити про цю складову, то ми всі розуміємо, що і обліковці, і аудитори, і фахівці банківської сфери, мовники і лінгвісти – це сьогодення, обов’язковий атрибут успішного бізнесу та успішних людей. Тому я вважаю, що факультет фінансів, обліку, лінгвістики та права є дійсно успішним і я впевнений, що він буде ще кращим. Дорогі студенти та колеги, хочу вам побажати, аби ви відчували себе в стінах рідного університету та факультету потрібними, ефективними та щасливими. Дякую за ту роботу, яку ви робите, дякую студентам за те, що ви підтримуєте імідж факультету і робите усе для того, аби себе реалізувати. Нехай факультет розвивається! Слава Україні!», – сказав він.

Ще одну почесну місію виконав Петро Савчук, вручивши відзнаки Волинської обласної ради та Луцького НТУ викладачам факультету ФОЛП. До того ж, ректор вручив цінні подарунки для кожної кафедри факультету – нові мультимедійні проектори.

Серед нагороджених почесною грамотою була й «незмінний» декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Алла Московчук. Вона пригадала усіх завідувачів кафедр, які прикладали чимало зусиль для того, щоб відбулося становлення факультету та подякувала колегам за добросовісну та нелегку спільну працю.

«Дорогі друзі, я щиро вітаю вас зі святом. Дійсно, 20 років – це не такий великий проміжок історії нашого університету, бо йому уже більше 50, це не такий великий проміжок в житті людини, але за 20 років факультет з маленького виріс у потужний підрозділ нашого університету. Усім бажаю успіхів, а факультету подальшого процвітання, тому що ніколи не можна зупинятися на досягнутому, бо кожен крок вперед – це крок до успіху. Студентам бажаю перемог, натхнення, ставити перед собою високі цілі та досягати їх, а колективу – здоров’я, терпіння, будьте щасливими і нехай вам все вдається», – зазначила Алла Московчук.

Потому до вітального слова запросили першого заступника голови Волинської ОДА Олександра Киричука, який водночас вручив почесні грамоти Волинської облдержадміністрації за підписом її очільника Олександра Савченка.

«Насамперед хочу привітати усіх вас із ювілеєм, а також передати вітання від голови Волинської ОДА Олександра Савченка. Крім того, вітаю ректора та увесь науково-викладацький склад. Щойно пролунали слова, що 20 років – це не багато, але це дуже багато і я хочу подякувати вам, бо вважаю, що ваша професія дуже важлива, низький вам уклін. Хочу також звернутися до студентів: ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, тільки вперед і будьте справжніми українцями», – сказав він.

Привітати своїх викладачів із ювілеєм завітали й випускники факультету ФОЛП, які дякували своїм викладачам і навіть вручали подарунки. Так, із вітальними словом звернувся випускник 2007 року, а нині директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

«Емоції переповнюють, багато хочеться сказати, бо студентські роки легкі, бо вчишся, дружиш, розважаєшся, і водночас складні, бо вимагають, навчають. Але вони реально драйвові, цікаві і незабутні. Пригадуючи свої  студентські роки хочеться висловити великі слова вдячності викладачам, які навчали, виховували, загартовували. Я точно скажу, що в стінах університету здобувають не лише знання, у них відбувається загартовування характеру, мужності, сили духу і формується особистість. На моє переконання, школа дає хорошу основу, але університет визначає свідомість людини, її суть. Шановні студенти, я радий, що ви навчаєтеся саме на цьому факультеті, тому що він дає знання і гарт, дає можливості для досягнення успіхів і реалізації», – відзначив випускник.

Насамкінець до слова запросили нового декана факультету ФОЛП, д.т.н., професора Ігоря Андрущака.

«Час минає, тривають роки, хтось змінив свою назву… хтось лишився як був, хтось з’явився знайомий, а когось не забув. Час минає, ти підріс порозумнів, свою думку доносиш зі слів зовсім нових, але стильних, простих, твоїх друзів старих й молодих. Дозвольте подякувати за сьогоднішній вечір, ще раз привітати своїх колег зі святом. Маємо надію, що вечір вам сподобався, дякуємо вам, ми вас любимо», – сказав професор.

Згодом із музичними вітаннями виступила лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, учасниця квартету «Нота Нео», солістка кавер-бенду #TAKABANDA та лаунж кавер-бенду «Лорі» Тетяна Грицак. Потому свій музичний сувенір подарувала лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, вокалістка-бандуристка Ірина Котлицька. Із власними піснями у супроводі гітари виступив лідер та засновник гурту «Чорні Черешні» Юрій Поліщук. Опісля із неперевершеним виконанням класичних мелодій виступив Академічний камерний оркестр «Кантабіле» та його незмінний лідер народний артист України Товій Рівець.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: