23:00, 09 Грудня 2023

Естонія допоможе швидше розблокувати польсько-український кордон

Естонія повністю готова сприяти швидкому вирішенню проблеми на польсько-українському кордоні, заявив міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна, коментуючи свою розмову в п’ятницю з міністром закордонних справ Польщі Шимоном Шиньковським вель Сенком.

Про це повідомляє РАР, передає «Укрінформ».

“Польські прикордонні переходи використовуються, зокрема, для доставки життєво важливої гуманітарної та оборонної допомоги, а також для транспортування товарів, які підсилюють економіку України. Тому Естонія готова зробити свій внесок у пошук швидкого рішення”, – підкреслив естонський міністр.

Шиньковський вель Сенк заявив після зустрічі, що “Таллінн з розумінням сприйняв пояснення щодо протесту перевізників на кордоні з Україною”.

Міністри також обговорили питання початку переговорів про вступ України до ЄС та збільшення ціни війни для росії, зокрема, через запровадження додаткових санкцій.

“Ми наближаємося до дуже важливого тижня, протягом якого я очікую прогресу на шляху України до ЄС, а також ухвалення 12-го пакету санкцій”, – заявила Цахкна, зазначивши, що зусилля з ізоляції росії на міжнародній арені мають продовжуватися.

Цахна висловив вдячність за непохитну підтримку Польщі Україні, в тому числі на її шляху до НАТО і Європейського Союзу.

Станом на 8 грудня на польсько-українському кордоні перебуває близько 3300 вантажівок, триває блокування руху на чотирьох пунктах пропуску.

А «Укрзалізниця» організувала перевезення вантажівок до Польщі контрейлерним поїздом як альтернативу проїзду через автомобільні пункти пропуску, заблоковані через страйк польських автоперевізників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: