20:49, 28 Грудня 2017

Ердоган хоче покращити відносини з ЄС

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган назвав європейських лідерів своїми “старими друзями” і зазначив, що хоче покращити відносини з європейськими державами.

Про це пише “Deutsche Welle”. 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган хоче покращити відносини з європейськими країнами. Повертаючись з поїздки країнами Африки, у розмові з журналістами на борту літака він назвав лідерів Німеччини, Нідерландів та Бельгії “старими друзями”, а останні контакти з ними – “досить хорошими”, йдеться в статті, опублікованій у турецькій газеті Hurriyet у четвер, 28 грудня.

“У нас немає жодних проблем ані з Німеччиною, ані з Нідерландами чи Бельгією. Навпаки, там при владі мої старі друзі. Вони вчинили зі мною несправедливо, але то – інша справа”, –  сказав Ердоган, цитує агентство AP.

Він також зазначив, що Туреччина має “зменшувати кількість ворогів і збільшувати кількість друзів”. “Звісно, ми хочемо, щоб наші відносини з країнами ЄС були хорошими”, – додав Ердоган. Президент Туреччини наголосив, що лідери європейських країн, як і Туреччина, виступають проти рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Відносини між Туреччиною та країнами ЄС погіршилися після невдалої спроби путчу в липні 2016 року, коли в країні почалися масові арешти та скорочення. Під час дії режиму надзвичайного стану були заарештовані близько 50 тисяч осіб, а понад 110 тисяч – звільнені з державної служби або позбавлені військових звань.

Навесні Німеччина та Нідерланди заборонили агітаційні виступи турецьких міністрів перед референдумом про розширення повноважень президента в Туреччині. Ердоган звинуватив Німеччину у використанні “нацистських практик”, а нідерландців назвав “нащадками нацистів” і “фашистами”. Напружені відносини у Туреччини також із Австрією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: