20:29, 04 Вересня 2020

Епідситуація на Волині керована

Про те, що епідеміологічна ситуація в області є керованою, заявив в.о. генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ігор Кузін у ході брифінгу за підсумками позапланового візиту на Волинь з метою надання консультативно-методичної допомоги в організації лабораторної діагностики COVID-19.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Захід відбувся в овальній залі облради за участі голови обласної ради Ірини Вахович, заступника гендиректора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Людмили Черненко, т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА, депутатки облради Людмили Тимощук, головного державного санітарного лікаря області Наталії Янко, керівників закладів охорони здоров’я області та представників ЗМІ.

В.о генерального директора ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Ігор Кузін зауважив, що епідеміологічна ситуація на Волині є відносно керованою і не зовсім поганою. Мовляв, лише дві території області віднесені до “помаранчевої” зони – це Луцький район та місто Луцьк, дев’ять належать до “жовтої” категорії,  а зокрема – це місто Володимир-Волинський, а також Горохівський, Ківерцівський, Маневицький , Любешівський, Рожищенський, Турійський, Шацький і Володимир-Волинський райони.

“Зараз наше спільне завдання – утримати наші “зелені ” зони – зеленими і не допустити того, щоб помаранчеві перетворились на “червоні” зони, враховуючи зокрема початок нового навчального року. За моїми спостереженням близько 40 % місцевого населення не використовує маски навіть у громадських місцях закритого типу. Тому, я закликаю волинян більш відповідально ставитися до виконання вимог МОЗ і дотримуватися протиепідемічних заходів”, – зауважив він.

Ігор Кузін також наголосив на необхідності подбати про збільшення доступу волинян до лабораторної діагностики, адже у жовтні очікується початок епідемічного сезону грипу та ГРВІ. Людмила Тимощук зауважила, що днями завершується сертифікація лабораторії Волинської обласної клінічної лікарні.

“Ця лабораторія запрацює  вже найближчим часом  і дасть нам змогу збільшити кількість досліджень тих категорій громадян, яким тести проводяться безкоштовно. Крім того, ми працюємо над тим, щоб залучити якомога більше приватних лабораторій для проведення досліджень тих громадян, які за здають зразки за власним бажанням”, – зауважила вона.

Ігор Кузін також акцентував увагу на відсутність чітко визначеної пріоритетності у  проведенні ПЛР-тестування серед населення області .

“Медична ланка відповідає за те, щоб була встановлена пріоритетність ще на етапі відбору зразка. Коли лабораторія буде отримувати зразки з визначеною пріоритетністю, то особи, які  потребуватимуть найшвидшого проведення лабораторного дослідження вони найпершими отримають результат ” – наголосив він.

Голова обласної ради Ірина Вахович подякувала столичним гостям за візит на Волинь та надані ними слушні рекомендації щодо покращення загальної епідситуації в області.

“Україна нині переживає непрості часи і Волинь – однією із перших областей в державі, яка акумулювала значні кошти, а це більше 60 млн гривень, на боротьбу із поширенням коронавірусної недуги. Для нашого регіону – це значна сума, адже нам довелось призупинити більшість інфраструктурних проектів. Тішить те, що на сьогодні ми уже маємо фінансову підтримку НСЗУ”, –  сказала вона.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: