11:12, 11 Лютого 2023

Експерти допомагають громадам Волині розвивати міжнародні партнерства

Фахівці територіальних громад Волині взяли участь інформаційній сесії щодо розвитку міжнародних партнерств, яку організували у Програмі «U-LEAD з Європою». У регіональному офісі U-LEAD у Волинські області зазначають, що Програма вже тривалий час допомагає громадам у пошуку міжнародних партнерів та роз’яснює алгоритм налагодження співпраці.

Під час заходу експерти U-LEAD роз’яснили представникам  громад сутність партнерства громад, його види, мету, завдання та основні канали пошуку міжнародних партнерів. Керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернівецькій області Тетяна Татарчук надала  рекомендації громадам щодо пошуку міжнародних партнерів.

«Визначення мети потенційної співпраці та її напрямків – це перше, що варто зробити керівництву територіальної громади. Під час війни ми бачимо допомогу від міжнародних партнерів у вигляді гуманітарних вантажів чи фінансової підтримки, але партнерство включає в себе значно ширші можливості. Наприклад, це може бути співпраця в комунальній сфері, в освіті, медицині, культурі чи обміну досвідом в реалізації проєктів розвитку», – наголошувала Тетяна Татарчук.

Як повідомив керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області Анатолій Пархом’юк, експерти Програми презентували громадам основні канали для пошуку міжнародних партнерів. Розповідалося про ініціативу U-LEAD «Мости довіри», завдяки якій українські громади розвивають співпрацю з європейськими муніципалітетами. Представникам громад радили на регулярній основі моніторити сайтів міжнародних організацій, посольство чи асоціацій органів місцевого самоврядування, на яких публікується інформація про пошук партнерів. Ще одним важливим каналом для пошуку партнерів можуть стати міжнародні форуми, конференції чи виставки.

Також експерти зазначили, що невдовзі свою роботу розпочнуть нові програми транскордонного співробітництва, тому міжнародне партнерство громад набуде нової ваги. Такі партнерства будуть важливими для українських громад та дозволять їм брати участь в низці міжнародних проєктів.

«Громади Волинської області знаходяться в зоні дії транскордонних програм та мають можливість претендувати на отримання фінансових та інших ресурсів для покращення своїх спроможностей. Оскільки ми маємо спільний кордон із Європейським Союзом, то, природно,  що багато наших громад мають партнерські стосунки із громадами країн членів ЄС. Наше завдання, щоб такі партнерства набули нового якісного рівня співпраці. Нові виклики, війна, а з іншої сторони кандидатство та вступ до ЄС, стимулюють громади до пошуку нових форм та інструментів співпраці. Необхідно не загубити те, що маємо, і скористатися новими можливостями для свого якісного та сталого  розвитку», – наголосив Анатолій Пархом’юк.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: