17:42, 21 Березня 2018

Експерти розповіли, як використовувати інтернет-інструменти для пошуку роботи

Сучасні технології давно увійшли у наше повсякденне життя, а отже, і в роботу. За допомогою інтернету і майже будь-якого гаджета можна не тільки шукати роботу, а й проходити співбесіду з потенційним роботодавцем, а замість звичайного резюме відправляти відеопрезентацію. Про деякі особливості використання інтернет-інструментів для пошуку роботи розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Відеорезюме

VCV доречно при відборі на публічні посади – телеведучого, журналіста, прес-секретаря, керівника компанії або представництва, тобто спеціаліста, який має добре виглядати на екрані і не тільки, мати чітко поставлене мовлення, а також навички публічних виступів, вміти володіти увагою аудиторії.

Як записати відеорезюме:

– відеоролик не повинен бути довшим 5 хвилин;

– зйомку бажано проводити у якомусь офіційному місці, наприклад, у робочому кабінеті;

– варто також подбати про якість та формати відео;

– зуміти заволодіти увагою потенційного роботодавця з самого початку і до кінця ролика.

Відеопрезентацію, при цьому, варто супроводити також резюме у текстовому форматі.

Відеоанкетування

Це уже не резюме, але ще й не співбесіда. Відеоанкета або відеоінтерв’ю – це відповіді на запитання HR-менеджера, які записуються і потім передаються в обробку. Використовується такий вид анкетування для економії часу і пошукача, і роботодавця: вам не треба їхати на зустріч у офіс компанії, а там можуть ефективніше і швидше відібрати претендентів і запросити їх на наступний етап відбору.

Як пройти відеоінтерв’ю. HR-менеджер надсилає лист з посиланням, яке можна відкрити з комп’ютера, планшета або мобільного телефону. Пройшовши за посиланням, ви потрапите на сторінку з описом вакансії та інтерв’ю. Спочатку система запропонує вам перевірити камеру і мікрофон. Після цього ви зможете відповідати на запитання. Роботодавець може по-різному налаштувати механіку інтерв’ю. Іноді дозволяється спочатку ознайомитися з питаннями, а потім почати запис відповідей. Або ж роботодавці не дають побачити запитання заздалегідь і обмежують час на підготовку (наприклад, 15 секунд). Час на відповідь зазвичай теж обмежений – від 1 до 3 хвилин.

Відеоспівбесіда

Це розмова безпосередньо з роботодавцем в онлайн-режимі, по скайпу або за аналогічними програмами. Використовується, по-перше, для економії часу, по-друге, в разі неможливості особистої зустрічі, наприклад, якщо роботодавець у даний момент перебуває в іншому місті чи країні або коли в іншому місті перебуває компанія.

Як пройти відеоспівбесіду:

– узгодити точний час, з огляду на можливу різницю в часових поясах;

– заздалегідь перевірити якість зв’язку і картинку;

– подбати про те, щоб нічого не відволікало і не переривало;

– визначитися з місцем (бажано, щоб це було щось схоже на робочий кабінет або робоче місце) і одягом (він має бути діловим);

– підготувати всі необхідні документи й по можливості у цифровому форматі, можливо, їх потрібно буде показати або оперативно надіслати роботодавцеві.

Також HR-менеджери радять обов’язково робити для себе запис відеоспівбесіди – так ви зможете проаналізувати можливі помилки йзробити висновки на майбутнє.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: