08:28, 21 Липня 2018

Експерти попереджають про нову загрозу активності ВІЛ

Британські експерти попереджають про світову загрозу відновлення активності захворювання на ВІЛ.

Про це повідомляє “ВВС Україна”.

Вони пояснюють, що зменшення фінансування цього напрямку в останні роки ставить під загрозу зусилля щодо боротьби з цією хворобою.

Експерти медичного видання “The Lancet” вважають, що сьогодні світ більше не прагне подолати пандемію до 2030 року – таку мету погодили раніше країни-члени ООН.

У зв’язку з цим вони закликають до невідкладних змін у сфері лікування та контролю цього захворювання.

У світі 37 млн людей живе з ВІЛ/СНІД, щороку реєструють 1,8 млн нових випадків захворювання.

В останні роки фіксували зниження рівня захворюваності. Проте експерти вважають, що падіння цих показників відбувається дуже повільно.

Хоча рівень ВІЛ-інфікування в цілому знизився, він залишається стійким в маргінальних групах, серед молоді, особливо серед жінок, та в країнах, де поганий доступ до лікування цієї хвороби.

Експерти кажуть, що фінансування цього напрямку протягом останніх років лишається незмінним – 14,7 млрд фунтів, а це на 5,4 млрд менше необхідного для досягнення цілей.

Президент Міжнародного товариства з дослідження ВІЛ, професор Університету в Кейптауні (ПАР) Лінда-Гейл Беккер зазначає, що попри значний прогрес у відповідь на ВІЛ, ситуація в останні десять років у стані стагнації.

“Необхідно посилити цю роботу, адже ми маємо подолати цей виклик для здоров’я та добробут мільйонів людей”, – додає вона.

Експерти також закликали до більш тісної співпраці між спеціалістами в галузі охорони здоров’я для покращення способів лікуванням ВІЛ.

Вони вважають, що варто відійти від принципу “винятковості” ВІЛ-інфекції, який передбачав спеціальне фінансування.

Замість цього експерти пропонують поєднати скринінг на ВІЛ з іншими неінфекційними захворюваннями, такими як діабет та підвищений тиск.

Наприклад, якщо в Індії поєднати обстеження та лікування на ВІЛ з лікуванням сифілісу серед геїв та жінок, які працюють у секс-індустрії, то це могло б скоротити кількість нових випадків захворювання на ВІЛ на національному рівні на 7 % до 2028 року.

“Системи охорони здоров’я мають розроблятися таким чином, аби задовольнити потреби людей, яких вони обслуговують. Включаючи здатність одночасно вирішувати багато проблем”, – вважає професор Кріс Байєр.

“Нікого не можна залишити осторонь наших зусиль, спрямованих на досягнення сталого здоров’я”, – додав він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: