18:13, 02 Жовтня 2018

Експерт прогнозує до 12° морозу вже у жовтні

У другій половині жовтня в Україні очікується різке зниження температури – до 12 градусів морозу.

Про це розповіла у вівторок на прес-конференції в “Укрінформі” завідувач відділу кліматичних досліджень та прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Вазіра Мартазінова.

“Друга половина жовтня очікується дуже холодною. Такої температури не буде навіть у листопаді–грудні. До 18 жовтня з півночі очікується похолодання. Спочатку до 4 градусів морозу на півночі, а далі до 6–8 градусів морозу уже на сході. Після 20 жовтня темпетаруа повітря знизиться до 10–12 градусів морозу. І уже 25-26 жовтня почне підвищуватися – -6–8 градусів”, – сказала вона.

Перша ж половина жовтня, за словами Мартазінової, очікується теплою, заморозки можливі лише вночі.

“У першій декаді температура вночі буде холодною і може доходити до заморозків, а у другій декаді очікується підвищення температури, у тому числі в нічний час”, – розповіла науковець.

Щодо опадів, то у другій половині жовтня їх буде не надто багато, і середня їх кількість буде нижчою за показники попередніх років, зазначила вона.

У листопаді очікується відносно стійкий температурний режим з похолоданням наприкінці місяця. В останній місяць осені також очікується перший сніг, додала Мартазінова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: