15:19, 21 Червня 2018

Екс-гей у Луцьку розповів, як через численні насилля став гомосексуалістом і як йому вдалося змінити своє життя

Унікальний чоловік, який у своєму житті пережив «камінг аут», а також «камінг бек» з належності до ЛГБТ-спільноти розповів про історію свого життя.

Зустріч відбулася сьогодні, 21 червня, в приміщенні антикафе «Innerspace».

Організатор Сергій Шараєвський зазначив, що останнім часом в Україні ця тема стає дискусійною, адже є праворадикали, які є противниками ЛГБТ та ті, хто виступає за легалізацію їх. За словами Шараєвського мета цієї зустрічі показати третю позицію, виключно християнську, адже церква дотична так чи інакше до цієї теми. Сергій Шараєвський переконаний, що гомосексуалізм – це набута проблема, а не вроджена та наголосив, що особисто для себе він не отримав ніде доказів, що це вроджена проблема, крім стверджень, що це так і є.

Сергій Шараєвський виділяє чотири рівні гомосексуалізм:

разовий – людина, просто, має практику разово чи декілька раз, наприклад, у тюрмах практикується тощо, але це не впливає на саму людину, людина робить таку дію під впливом алкоголю, наркотиками тощо;

гомосексуалізм без зміни сексуальної орієнтації, коли людина знаходиться у певному пошуку своєї ідентичності під впливом певних обставин, людина втрачає певні орієнтири в житті, дуже часто це внаслідок пережитого насилля в дитинстві, неправильна роль батька, матері або ж люди, які знаходяться у стані пошуку, коли людину намагаються переконати, що це є норма те, що вона робить;

третій рівень гомосексуалізму, як спосіб життя – людина переконала себе, що вона така є, такою народилася і такою має бути, людина відносить себе до гомосексуалістів, в основному це відбувається тихо і ніхто про це не знає;

четвертий рівень – це, на думку Шараєвського, гомосексуалісти-пропагандисти, які, крім того, що ведуть самі такий спосіб життя, то намагаються його популяризувати.

Шараєвський наголосив, що саме на цьому четвертому рівні іде найбільше протистояння в Україні, коли один політичний табір воює проти іншого політичного табору, і на цьому фоні голос християн або не чути, або його намагаються використати. Він зазначив, що на цій зустрічі намагаються показати позицію, яка є поміж двома крайнощами – це позицію християнського прийняття і того, що від будь-якої залежності можна позбавитися.

Організаторка Альона Юхимчук розповіла, що гість, який приїхав із США розповісти про цю проблему, уже вдруге в Україні, вперше він побував у 2014 році.

Унікальний чоловік, який у своєму житті пережив «камінг аут», а також «камінг бек» з належності до ЛГБТ-спільноти Уінн Томпсон розповів, що його вразила минуло тижня велика кількість людей, які підходили спілкуватися, розповідали про свої проблеми, про які раніше не говорили, хоча страждали через тему сексуального насильства, сексуальної залежності. І люди розповідали йому, що ніколи не чули, щоб про ці проблеми говорили раніше.

Уінн Томпсон розповів про історію свого життя. Він зазначив, що пережив свою особисту зустріч із Ісусом Христом. За словами Уінна, він перейшов величезну кількість психологічної терапії і воно нічого не дало йому, поки не попросив допомоги у Бога.

Уінн народився у дуже хорошій сім’ї, де батьки дбали про нього, але батько був інтроверт і між ними відчувалася дистанція. Уінн пригадав історію свого життя із самого дитинства:

«Коли мені було шість років, група хлопців-підлітків зґвалтували мене на вулиці. Про це ніхто не дізнався, бо я не міг пояснити і сказати про це. Я сказав лише, що ці діти вкрали мої іграшки. І це так і було. Але насправді вони вкрали набагато більше. Вони вкрали мою дитячу невинність, мою чоловічність, дитячу чистоту. Але я не міг збагнути цього і я, просто, продовжував жити з цим, ніхто про це ніколи не дізнався, аж допоки мені не виповнилося 11 років, коли 25-літня жінка домагалася мене.

Вона підготувала мене на очах в моїх батьків, щоб мати зі мною секс. Вона, просто, виділяла час, щоб бути зі мною. Я не розумів, що відбувалося. Мені було 11 років. Я не усвідомлював, що я був сексуально неготовий до цього, аж поки вона не зробила крок і був секс. Я, просто, дуже сильно заплутався, бо я виріс у християнському домі, але ніхто про це не говорив, бо ніхто у цей час і не думав, що до дитини може проявлене ось такого роду насилля. Коли мої батьки дізналися, мама була розбита, вона плакала, але як хороший християнин, мій тато сказав, що нам треба стати на коліна і просити пробачення. Ви можете уявити собі, що відчуває дитина, якій кажуть тобі треба стати на коліна і просити прощення. Я подумав, що це була моя провина, що я був не достатньо хороший і не відповідав очікуванням мого батька.

Це я так бачив цю ситуацію, це відбулося саме тому, що не було чіткого спілкування між моїм батьком і мною. Я зрозумів, що він був розбитий і не знав, що сказати. Ось його хлопчика домоглися сексуально. І як батько, що тобі сказати? У той момент я відірвався від свого батька. Я впевнений, що якби він поговорив зі мною, вислухав мене, якби він просто взяв мене на руки і просто любив мене і сказав, що це не моя провина. Все, що мені потрібно було це любов, підбадьорення, турбота.

Через 9 місяців я повертався додому зі школи. Мені треба було справити потребу. У парку був туалет. І там мене зустрів чоловік. Через якісь причини я дозволив йому зробити те, що він хотів. Раптово я отримую увагу від чоловіка, по якісь причині на той момент мені було так важливо, причина не у тому, що був секс,  а у тому, що була увага, дотик. Я не розумів цього, але я знав, що я не отримую цього від свого тата. Якщо тато хороший він бере дітей на руки, грається з ними, лоскочить, а у мене цього не було і я був дуже «голодний».

Я переконаний на 100 %, якщо батьки не забезпечують оці потреби емоційні дитини, тоді діти почнуть бути бути голодними. Любов, схвалення, безпека, здоровий дотик – всі ці речі надзвичайно важливі. Навіть новонароджені діти помирають без дотику. Оце перша частина життя, до року –двох, таким чином дитина буде знати, що вона у безпеці, що її люблять.

Після того, як цей чоловік домагався мене в парку, я став сексуально залежний, не міг наїстися, я повертався назад в парк, ходив в школу, і в якійсь мірі я став канібалом, який хотів їсти інших людей. Я не знав, що я роблю, бо нікого не було поруч, щоб розказати мені, що відбувається. І це було на початку 50-х років. Коли я приїжджаю в Україну, я бачу, що це як у нас в 50-ті роки. Про це ніхто не розмовляв. Давайте, цих людей відсунемо і будемо просто цитувати їм місця з Біблії? У якісь мірі це упередженість.

 

Я в підліткові роки не справлявся з завданнями у школі, бо я міг думати лише про секс. Коли мені було 16 років, у мене був дуже гарний голос, я співав. У мене був друг в Голлівуді, який займався записом. Це мене дуже захопило. Якби я міг поїхати і записати у нього, щоб я став зіркою, тоді люди не будуть дивитися на мене зверхньо. Тоді захочуть мене приймати.

І я поїхав у Голлівуд. Скажімо, мене прийняли, але почалися наркотики, алкоголь і набагато більше сексу. Ця вся історія продовжується. Зараз я нарешті пишу книгу про це. Не просто книгу про своє життя, але про те, що я навчився протягом свого життя, бо ми можемо взяти новелу почитати історію із життя, але через усе це пекло я пройшов не дарма. Я вірю, що є якась інша мета навіть у Бога, щоб я це пройшов, щоб щось змінити. Я хочу, щоб ця книга, яку я напишу була чистою надією.

Мене ув’язнили в 13 років, 14 та 19. Все через наркотики і через свою сексуальну активність. Це було жахливо. Я був у в’язниці, потім через три-чотири роки знову потрапив туди. І коли я був там, я нарешті покликав Бога і сказав «Допоможи мені, бо я ненавиджу себе».

Мої батьки мали дуже розумну ідею, що вони познайомлять мене із красивою дівчиною, що ніби якщо я познайомлюсь із гарною дівчиною, то все зміниться. Ні, цього не відбулося. Але ми познайомилися і стали друзями, коли я вийшов із в’язниці. І я закохався в неї і вона закохалася у мене. І я попросив одружитися зі мною. І все йшло добре, але що я насправді не зробив, я не розібрався з тим болем, який походив з самого дитинства, від того домагання і від того віддаленості з батьком.

І я тоді образився на Бога. Я подумав, це все сталося зі мною, а Ти не робиш те, що я просив, може, Ти, просто, не достатньо швидко це робиш. І ми всі хочемо таких швидких змін в житті, ми живемо в поколінні мікрохвильовки.

Знову відбулося моє падіння. І я сказав Джуді, що я не можу одружити на тобі, я не можу, щоб ця боротьба була у мені. Моя гетеросексуальна сторона і моя гомосексуальна, і додайте до цього всього алкоголь, наркотики і секс. Ми розійшлися. І це розбило серця нам обом з нас. Через 1,5 роки вона одружилася, а я просто йшов вниз…

Знову декілька років у в’язниці. Нарешті мене звільнили, і я рухався від одного коханця до іншого. Люди мене запитували «Чому ти це робиш, тобі ж це не подобається?». Це було тому, що я не відчував цінності, у мене не було жодної поваги до себе. Це вкрали у мене.

У 1985 році я проводив ранкове шоу. Я це робив з 1981 до 1991 року. Тоді мене покинув мій коханець, і я був один. І я вранці прокинувся, готовий іти на роботу, подивився в дзеркало і побачив там старіючого чоловіка, у якого вже почали з’являтися зморшки і порожнечу. Я вірю, що це Бог мені показав. Я був самотнім і я сказав «Бог, я втомився від того, що втомився, і я готовий зробити все, щоб змінитися тому, бо повинно бути щось краще в житті».

Наступної неділі щось мене, просто, потягнуло до церкви, яку відвідувала моя мама. На той час батько мій помер (мені було 25 коли він помер, а це вже було 15 років потому). Я приїхав до мами і сказав, що хочу поїхати до церкви. У неї з’явилася посмішка і вона сказала «Добре».

Я сидів на задньому рядку, там сидять усі грішники, і кожного тижня я рухався на один ряд ближче. Нарешті прийшов час, коли я вже сидів біля мами. Вона представила мене пастору, який не мав жодного уявлення що мені сказати. Він був дуже добрим, з добрим поглядом. У якийсь момент я відчув безпеку. Він сказав, що знає декого, хто живе за 300 миль і сконтакує нас. Ми познайомилися і поговорили. І моє життя стало повільно змінюватися. Ніщо не змінюється в одну мить.

Бог бачив цього розбитого хлопчика в середині мене, і тому, що я покликав, він взяв всі ці розбиті уламки і складав їх докупи. І я впевнений, що таке саме відбувається з людьми, які переживають алкогольну або наркотичну залежність. Якщо людина, яка залежна, дозволить прийти Богові у його життя, тоді оте чудо відбудеться і це те, що більшість країн, більшість суспільств не знають.

Перед вами чудо, бо я більше не гей, мене не ваблять чоловіки, я більше не сексуально залежний, я не вживаю алкоголь.

Я знаю багатьох людей навіть у засобах масової інформації, які кажуть, що такого не може відбутися. Є один текст у Біблії, який описує зцілення сліпого. Він був сліпий з народження. І лідери того часу покликали і сказали, як таке може трапитися. А він каже: «Я не знаю, я був сліпий і тепер бачу». І це є моя історія, я був сліпий, і Бог дав мені зір.

Моя колишня дівчина Джуді втратила свого чоловіка. І неймовірним способом через «Google» ми зв’язалися. Я на той час жив у Південній Африці, а вона у штаті Каліфорнія. Я їй написав, що хочу попросити у неї пробачення. Я ніколи не бив її, але я завдав їй багато синяків. У стосунках, коли чоловік йде з стосунків, каже, що він гей чи він жінка, то це наносить неймовірний удар по життю жінки, бо вона думаю, що недостатньо хороша, гарна.

Ми одружилися із Джуді. Ми говорили по скайпу. Я відчував, як у мене метелики у животі починають літати. Я маю ноутбук із маленькою камерою і кажу їй: «Давай, я зараз камеру опущу і стану перед тобою на коліна. І вона засміялася і каже: «В принципі, не треба, я вийду за тебе. І я переїхав з Південної Африки до Каліфорнії. Ми одружилися 6 червня 2009 року. Наше весілля було у горах. На наше весілля прийшов маленький олень. Дуже просто було, бо у нас не було грошей, але було дуже гарно.

Моє питання, коли ми готові взяти відповідальність за свій вибір. Протягом свого життя, я не взяв відповідальності. Завжди хтось був винний хтось інший. Люди, які мене зґвалтували, батько, який відкинув, поліція, яка мене арештовувала, вони говорили погані речі прямо у моє обличчя. Я так і не міг зрозуміти через що я пройшов. Можете уявити собі, що найбільша проблема людства, це торгівля людьми, дітьми. Уявіть, що сидить група цих молодих людей і ви кажете їм «Це ваша проблема, ви винні, бо це ви зробили вибір». Моя надія у тому, щоб знайти, щоб спасти їх, визволити їх. Протягом мого життя не було багато охочих, щоб мене визволити. Багато людей казали мені прямо «Ти такий народився, чому тобі, просто, не прийти і жити так, як ти можеш?»

У нашій місії «Відновлення цілісності» ми у контакті із сотнями організаціями, і ми всі разом спостерігаємо за всякими дослідженнями, хоча б чи є один доказ, щоб хоч одна людина народилася геєм. Досі немає жодного доказу. Є звичайно фейкових новин, тому що в декого є плани, щоб доказати, що ми законно такі. Чи це не те, що всі ми хочемо відчувати себе законними, бути прийнятими, знати, що ми цінні, не треба бути зіркою в Голлівуді, але, просто, знати, що ми цінні, що ми законні.

І все чим я займався з 1993 року, це приносить надію. Не тиснути на когось своєю надією, не махати прапорами, просто, приносити надію. Ми хочемо бути поруч із людьми, які хочуть змінитися. Нікого не змушувати. У людей є свій вибір. Ми живемо в країні, яка, я сподіваюсь, ще досі має свободу і це одна чудова свобода. Думати так, як я вважаю, свобода слова. Не для того, щоб ображати когось, а мати ось в те, в що я вірю».

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: