11:11, 29 Серпня 2021

Джаз попри кризи та непрості часи: у Луцькому замку зіграли музиканти із України, Польщі та США

Український етно-джаз, синтез ідей та звуків від польського квінтету та легенди світового джазу та блюзу зі США: у стінах Луцького замку відбувся джаз-фестиваль.

XIV Міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation-2021» відбувся 28 серпня у Луцькому замку.

Засновник фестивалю, президент Луцького джаз-клубу Олег Баковський зауважив, що радий, що фестиваль відбувається навіть у такі непрості часи. Він подякував партнерам фестивалю та тим, хто допоміг у його проведенні. З його слів, разом з польськими друзями та колегами з Рівного наступного року планують зробити фестиваль 2-3-денним.

Президент рівненського джаз-клубу «ДжЕм», співорганізатор джазового фестивалю «Art Jazz Cooperation» Сергій Гемберг наголосив, що фестиваль називається «Art Jazz Cooperation», тому що кооперація робить нас сильнішими. Попри різні кризи, які відбувалися протягом останніх 14 років, можна побачити, що усе минає, а музика вічна.

Фестиваль відкрили джазовим сигналом, який виконав Олег Баковський.

Спеціальним гостем фестивалю став «Vinyl-Jazz-DJ» Сергій Ткачук.

Першими на сцені цьогорічного фестивалю виступили Igor Zakus feat Barvy.ua від «ART JAZZ SCHOOL 2021».

Колектив без сумнівів заворожує магією звуків та енергетикою.

Ігор Закус: бас-гітарист, композитор, викладач, засновник проекту «Jazz Kolo». В його музиці є все – техніка, вражаюча мелодика, справжня українська співучість та індивідуальний саунд.

Олег Марков: відомий педагог, ударник, перкусіоніст, композитор, аранжувальник. Його скромно називають молодою зіркою української джазової сцени.

Денніс Аду: український трубач, викладач, бенд-лідер. Лідер таких проектів як Денніс Аду Квінтет, септет та Біг-Бенд.

Юрій Середін: композитор, піаніст, досвідчений викладач. Пише музику до кіно та серіалів та постійно виступає як лідер і сайдмен в українських та міжнародних проектах.

Богдана Винницька: українська співачка, композиторка та піаністка. Заграла понад 1000 концертів в 25 країнах світу. Диски за її участю видавалися в Україні, Польщі, Німеччині, Японії.

Вікторія Лелека: українська співачка, композиторка та актриса, яка творить та навчається в Німеччині. Засновниця етно-джазового гурту «LELÉKA», в якому разом з музикантами зі Швеції, Німеччини та Польщі сплітає український народний мелос з джазом.

Ігор Закус визнав, що кращого майданчика, ніж Луцький замок, для проведення джазового фестивалю годі придумати. Гурт приїхав із Рівного, де напередодні організовували школу для молодих музикантів. Першою виконали композицію, що асоціюється з фестивалем, чимось світлим та красивим – «Fest».

Богдана Винницька зауважила, що ми, українці, дуже щасливі, тому що маємо неймовірний скарб – народні пісні. Можна нічого не знати про Україну, а просто слухати ці пісні та ними наповнюватися.

Вікторія Лелека, яка виступає переважно за кордоном, зізналася, що для неї розкіш та рідкість – співати українських пісень для української публіки. У рамках міжнародної етно-джазової резиденції у Рівному вона мала можливість навчати молодих музикантів, частина з яких прибула до Луцька на джаз-фестиваль. У стінах Луцького замку співачка виконувала композиції свого гурту «LELÉKA».

Наступним виступив новий бренд-квінтет, який об’єднує п’ять осіб, що поділяють любов до мейнстрімового джазу. «New Brand Quintet» – це синтез ідей та звуків. Квінтет (Арек Сколік — перкусія, Ярек Боцур — тенор-саксофон, Павел Палковскі — труба, Томаш Бяловольскі — фортепіано та Мачей Китаєвський — контрабас) — це «джазові молодці або старі коти Девіса», які дуже добре знають, що означає і про що звучить сучасний джаз. Це не тільки гра з відомими та популярними композиціями, а й побудова власного формату за новими стандартами.

Закривав фестиваль виступ легенди світового джазу та блюзу Рей Браун молодший (Ray Brown Jr.).

Рей народився в Нью-Йорку і виріс у Лос-Анджелесі, в родині своїх люблячих прийомних батьків Елли Фіцджеральд (Ella Fitzgerald) та Рея Брауна старшого (Ray Brown Sr.), гостями яких часто бували Луї Армстронг (Louis Armstrong), Френк Сінатра (Frank Sinatra) та Нат Кінг Коул (Nat King Cole).

Завершили «Art Jazz Cooperation-2021» традиційним джем-сейшном.

Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: