09:33, 17 Вересня 2021

Дитсадок, обладнання для лікарні та ремонт дороги: голова Волиньради провів прийом громадян у Торчинській громаді

Голова обласної ради Григорій Недопад провів виїзний прийом громадян у Торчинській громаді.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Попри те, що прийом був запланований з особистих питань громадян, більшість мешканців прийшли за вирішенням загальних для Торчинської громади проблем. Зокрема група батьків клопоталася про добудову дитячого садка у Торчині. Існуючий дошкільний заклад розрахований на 100 місць при потребі щонайменше стільки ж. Одночасно, кілька років стоїть недобудованим новий дитсадок з рівнем готовності 60%. Про його завершення і просили. Як зазначив селищний голова Юрій Кревський для виконання необхідних внутрішніх робіт потребується 25 мільйонів гривень, і щороку селищна рада подає цей проект на фінансування до державного фонду регіонального розвитку, однак, поки безуспішно. Григорій Недопад запропонував допомогу у просуванні добудови дитсадка за іншою державною програмою – «Велике будівництво».

Очільник місцевої  лікарні просив сприяння у заміні старого санітарного автомобіля та фінансуванні осучаснення рентгенапарату – необхідної умови укладання контрактів з НСЗУ. Голова обласної ради запропонував швидке вирішення проблеми, зокрема Торчинській лікарні безоплатно передадуть один з автомобілів, які вивільнилися після оновлення автопарку швидких. Що ж до ренгенустаткування, то замість придбання нового комплексу вартістю понад 2 мільйони гривень, можна обладнати існуючий апарат цифровим пристроєм, що обійдеться у півмільйона гривень.

Про потребу у збільшенні фінансування на оплату енергоносіїв, зміцнення матеріально-технічної бази говорив і керівник Торчинського професійного ліцею. Своєю чергою Григорій Недопад цікавився причинами невиконання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, лише 70% працевлаштування випускників ліцею, а також роботою з оптимізації видатків. Домовилися, що до предметного аналізу питання повернуться під час бюджетних слухань, запланованих на жовтень.

Йшлося під час прийому і про критичну необхідність у ремонті дороги сполученням Білосток-Садів-Кошів. Селищний голова Юрій Кревський запевнив, що громада готова профінансувати проектно-кошторисну документацію, але потребується певність, що ремонт дороги буде профінансують. Григорій Недопад зауважив, що поточний ремонт цього відрізку не дасть довготривалого ефекту. Тому, після консультацій з автодорожниками, запропонував рішення: цьогоріч  до настання дощів цю дорогу прогрейдерують, а з наступного року запланують її капітальний ремонт у два етапи.

Також троє мам піднімали питання дороговартісного лікування. Одній із жінок виділять матеріальну допомогу. Що ж до лікування дітей з рідкісною хворобою – спінально-м’язевою атрофією, з таким діагнозом на Волині шестеро дітей, то системний варіант вирішення проблеми обговорять на засіданні профільної депутатської комісії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: