18:14, 08 Липня 2020

Директорка «Фронтери» розповіла про плани запустити на Волині «фестивальну хвилю»

8 липня в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків команда «Мистецького об’єднання «Стендаль» презентувала цьогорічні плани в рамках III Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера».

Про це повідомили організатори фестивалю.

Втретє на Волині стартує Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Про те, як він відбудеться у сучасних реаліях розповіла директорка фестивалю Елла Яцута:

«Перш за все, хочу наголосити, що «Фронтера», — це не лише фестиваль, свято літератури, яке ми разом проводимо перших вихідних жовтня в Луцьку. Це низка онлайн, офлайн заходів та інформаційних акцій, над якими команда працює протягом року. Фестиваль – це підсумок зробленого, обговорення і озвучення планів. Цьогоріч наш проєкт підтримав Український культурний фонд, ми продовжуємо співпрацювати із Луцькою міською радою, Генеральним консульством Республіки Польща в Луцьку, діячами Богданом Шибою та Романом Бондаруком, відкриті до нових партнерств, адже ідей і планів все більше».

Отож, команда проєкту працюватиме у трьох основних напрямках:

– децентралізація культури.

Більшість культурних подій зосереджені в Луцьку, що створює обмеження для охочих з інших міст. Спільно з експертами Лілією Лавринович, Олександром Котисом, Ольгою Шарутою та Віталіною Макарик відвідають Смолигівську, Павлівську, Торчинську, Цуманську ОТГ та місто Володимир-Волинсьий, ознайомимося із місцевим «культурним кліматом» та розроблять концепцію мистецьких подій, які б формували навколо себе місцеву культурну спільноту. Організатори хочуть запустити ­2021 року фестивальну хвилю по Волині, яка завершиться «Фронтерою» восени. Також ці напрацювання і пошуки дозволять більше дізнатися про історико-культурну спадщину нашого краю, розповісти про це через партнерські ЗМІ та соціальні мережі та відкрити нові грані туристичного потенціалу громад.

– досліження феномену пограниччя та знайомство із сучасними авторами й текстами.

Впродовж липня–жовтня будуть записувати і публікувати на своєму Youtube-каналі відеорозмови з відомими українськими письменниками, щоб актуалізувати пам’ять про важливих людей та місця Великої Волині. Поговорять про Костя Шишка, Агатангела Кримського, Юрка Покальчука, Ніла Хасевича й інших. Організатори хочуть не лише заглибитися у культурний контекст Волині, але й побачити її очима місцевих авторів і гостей. Долучитися до ініціативи вже погодились Павло Коробчук, Софія Андрухович, Андрій Бондар, Олександр Бойченко, Сергій Жадан, Любов Якимчук.

– розвиток волонтерства у культурі.

Жодна культурна подія не відбувається без волонтерів. Але в більшості випадків їх запрошують доєнаднатися практично напередодні заходу, нашвидкуруч розписують завдання, незначна частина приходить наступного року. Команда «Фронтери» планує змінити цей підхід, навчити волонтерів бути амбасадорами проєкту і разом його творити. Саме тому реалізують навчальний курс для волонтерів з Луцька й усієї області.

А що фестиваль?

Усі вищеназвані заходи відбудуться за підтримки Українського культурного фонду та партнерів. Але окрім них важить зберегти шанс поспілкуватися із письменниками вживу. За сприятливої епідеміологічної ситуації та з дотриманням усіх вимог МОЗ планують робити офлайн-заходи. Команда шукає відповідні локації для камерних зустрічей із суворим обмеженням кількості відвідувачів. Наразі на 12 липня заплановані «петропавлівські» читання родини Коробчуків, а 19 липня в Луцьку виступить Сергій Жадан. Змушені вводити попередню реєстрацію і просимо відвідувачів із розумінням і відповідальністю поставитися до цього. Щодо самого фестивалю 2-4 жовтня, то команда працює над його підготовкою. Так, не забезпечать тисячних залів, але робитимуть все можливе, аби відбулись теплі літературні вихідні.

Довідка:

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: