14:09, 11 листопада 2023

Директор ковельського ліцею представляла Україну на освітянському форумі у Хорватії

У Дубровніку (Хорватія) відбулась Генеральна Асамблея європейської Асоціації ЕSHA (Асоціації директорів Європейських шкіл).

Про це інформують на сайті Ковельської міськради.

Українську делегацію представляли Олена Вальчук, директор ліцею імені Олени Пчілки м. Ковеля, Ярослав Турянський, президент Асоціації директорів відроджених гімназій України та Тетяна Жорницька, директор гімназії № 26 м. Одеси.

На урочистому відкритті європейської конференції ЕSHА, яка проходить  раз в два роки, були присутні понад 600 делегатів  Асоціацій директорів середніх шкіл з 30 країн.

Форум на тему «Шкільні лідери європейських закладів освіти змінюють школи на краще» зібрав професійну команду управлінців, які мали можливість поділитись досвідом, висловити колегіальну підтримку в атмосфері взаєморозуміння, продуктивної співпраці та партнерства.

Для учасників конференції  важливо було обговорити проблему інтеграції  українців та створення рівних шансів для дітей, приїзд яких до Європи спричинила війна, адже у багатьох школах  часто  трапляються виклики інтеграції українських учнів в освітній процес.

Директори шкіл Норвегії та Нідерландів поділились позитивним досвідом  успішного вирішення цієї проблеми. Для українських дітей   школи пропонують навчання мови та культури для того, щоб діти змогли інтегруватись як найшвидше. Але ця освітня політика поширюється на дітей, які залишаються проживати в країні протягом довгого періоду. У Нідерландах учні навчаються дистанційно в  українських школах і відвідують навчальні заняття в школі. У цьому є перевага, адже українські діти, які мають спільні проблеми, мають можливість спілкуватись. У Чехії деякі українці  відвідують школу вранці, а після обіду навчаються дистанційно в українській школі. Звичайно, вони втомлюються, окрім того, під час уроку може бути повітряна тривога, тому виникає питання, чи варто їм навчатись онлайн.

Питання, яке також обговорювалось: «Що вчителі можуть говорити з українськими дітьми про війну». Керівники шкіл Ірландії, Фінляндії, Німеччини та Австрії зауважили, що важливо організувати спеціальні групи дітей, де вони можуть зустрічатись та обговорювати свої проблеми. Також важливо залучати їх до уроків малювання, музики та театру. Це допомагає дітям висловити свої емоції без слів. Отже, навчаючи  мови, не менш важливо звернути увагу на соціалізацію.

Цікавим досвідом поділились директори шкіл Великобританії, адже багато українських дітей приїхало до Англії, і уряд заохочує сім’ї приймати дітей у себе в домівках та надає можливості українцям бути залученим у життя громади. Вони зазначили, що  було би дуже добре створювати українські громади в тих містах, де є українські сім’ї. Таким прикладом може бути українська громада, створена в Лондоні.

«Ми розуміємо, що це важкий період для українських дітей, вони травмовані війною, тому потребують також і соціальної підтримки, створення клубів після уроків, у яких організовуються культурно-освітні заходи», –  ділиться директор однієї з шкіл Лондона.

Безумовно, зустріч лідерів шкіл Європи – це  нові знайомства, активні дискусії,  безцінні знання та досвід, це радість спілкування, взаєморозуміння, підтримка  і плани на майбутнє.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: