18:53, 05 Березня 2021

Дві волинські громади продовжують розробку стратегій розвитку

За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбувся дводенний тренінг, який присвячений діяльності робочої групи з розробки проєкту стратегії розвитку громади. 

Про це інформує Волинський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

Учасниками заходу стали посадовці, голови та члени робочих груп, які створені у громадах для розробки проєктів стратегій місцевого розвитку у 12 громадах Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської областей.

У Волинській області для надання підтримки у розробці стратегій розвитку відібрали Торчинську селищну територіальну громаду та Горохівську міську територіальну громаду.

Менеджер Західного хабу Програми “U-LEAD з Європою” Анна Гайдучок зауважила, що стратегування — одна з цілей Програми, адже йдеться про точкову експертну допомогу громадам, які проявляють інтерес до цієї теми. Вона нагадала, що розробка стратегії – це нелегкий процес, але за ним криються хороші результати для громади.

Під керівництвом досвідчених експертів Ігоря Мельничука та Зеновія Сірика присутні представили свої напрацювання, зокрема, результати опитування мешканців громад та підприємців. Приміром, у когось активно анкети заповнювали бізнесмени, а у когось школярі писали твори про майбутнє бачення розвитку громади.

“Мріяти потрібно не просто, а на підставі даних. Наші мрії мають бути приземлені до конкретної громади”, — зауважив експерт Програми “U-LEAD з Європою” Зеновій Сірик, говорячи про стратегії розвитку.

Обговорили учасники заходу й основні типи стратегії та підходи щодо визначення моделі подальшого розвитку громади. Під час вебінару присутні ознайомилися з ключовими принципами прогнозування та сценарного моделювання розвитку території, проведенням SWOT-аналізу й належної ідентифікації факторів SWOT, отримали детальну інформацію щодо порядку проведення у громадах другого засідання робочої групи.

Під керівництвом експерта Андрія Кучурана вони дізналися більше про комунікацію з громадянами як запоруку успішного втілення стратегії розвитку.

Також поспілкувалися про візії та стратегічне бачення розвитку громади, особливі характеристики ТГ та позитивні приклади.

Експерт Ігор Мельничук закликав учасників онлайн-зустрічі запозичити позитивний досвід одне в одного та знайти спільні знаменники, адже у представників громад є чимало спільного.

Довідково:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: