20:59, 29 Квітня 2020

Дозвілля просто неба, відкриття ринків і менше масок: Литва пом’якшує карантин

29 квітня уряд Литви схвалив ряд заходів щодо ослаблення карантину, велика частина яких набудуть чинності з 30 квітня; другий етап – з 4 травня; з 10 травня дозволять відновити авіасполучення.

Про це повідомляє портал Delfi, пише «Укрінформ».

«Ситуація (з контролю над розповсюдженням COVID-19 – ред.) залишається досить доброю, треба думати, як іти вперед з певними рішеннями», – сказав міністр охорони здоров’я Ауреліюс Веріга.

Більшість нововведень набудуть чинності з 30 квітня. Відкриються всі торгові місця, включаючи ринки, дозволяються всі форми дозвілля на відкритому повітрі при забезпеченні безпечної дистанції. До цього часу на ринках можна було продавати тільки продукти харчування. Зараз дозволена торгівля усіма товарами. Також дозволено більш вільний порядок носіння масок. Якщо досі у громадських місцях не можна було ходити без маски (виняток стосувався лише кафе, де люди їдять і п’ють), то зараз маску можна не носити за межами населеного пункту (міста, містечка, села, хутора, садівничого товариства) і коли в радіусі 20 м поблизу немає людей. Маски також не потрібно надягати в автомобілі, коли водій і пасажири – родичі.

Планується відновити надання планових процедур охорони здоров’я, однак лікарні повинні залишити резервні ліжка для можливих хворих на коронавірус. Міністр охорони здоров’я Ауреліюс Веріга сказав, що самі поліклініки і клініки будуть вирішувати, коли почати надання планової допомоги. Все буде залежати від їхньої готовності.

Деякі правила, в тому числі ті, що стосуються проведення масових зустрічей (невеликі заходи зможуть проходити на відкритих просторах), набудуть чинності з 4 травня. З 10 травня дозволять авіасполучення. До цього часу з Литви могли виїхати лише громадяни інших країн та особи, які виїжджали за межі країни на роботу.

У Литві за останню добу зареєстровано 31 новий випадок коронавірусу. Всього в Литві коронавірус було підтверджено у 1375 осіб.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: