22:23, 03 Серпня 2018

Дослідниця розповіла на «Бандерштаті» про повстанську армію

Історик, доктор гуманітарних наук, наукова співробітниця Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк розповіла про історію повстанської армії.

Про це йшлося сьогодні, 3 серпня, під час гутірок на фестивалі «Бандерштат».

Олеся Ісаюк досліджує період нацистської окупації в Україні, зокрема, питання репресій нацизму проти учасників визвольного руху. Дослідниця розповіла про устрій повстанської армії, ключові події та видавництво книг і брошур. До прикладу, за 10 років, у повстанській армії видали понад мільйон екземплярів брошур та книг.

«Їх переслідували, бо вони створили інституцію, яка могла діяти за певними принципами та законами і була альтернативою для радянської тоталітарної системи», – наголосила дослідниця.

Вона зауважила на такій важливій деталі, що Роман Шухевич і Степан Бандера організували Національну асамблею, перед проголошенням акту державності, куди запросили представників усіх політичних сил, щоб отримати їхню згоду, щоб це проголошення не було актом окремої групи.

«Фактично вони втілили те, що варто було втілити, вони жили за Україну»

До прикладу, Олеся Ісаюк порівняла Бандеру та Шухевича з Володимиром Винниченком, який казав, як не має бути України соціалістичної, то хай не буде ніякої.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: