20:51, 23 Липня 2020

Дороги та новий адміністративний устрій: які проблеми на Маневиччині порушили перед Погуляйком

З жителями Маневицького району поспілкувався голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, аби почути що турбує місцеве населення. Відбулася зустріч 22 липня під час робочої поїздки очільника області на Маневиччину.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Серед найпоширеніших питань, які порушили місцеві жителі, ремонт доріг. Зокрема, просили відремонтувати шлях до с.Троянівка та до с. Велика Осниця.

Слід зауважити, що участь у зустрічі за дорученням голови брали усі керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних установ.

Тож на питання щодо ремонту доріг директору департаменту інфраструктури облдержадміністрації Віктор Довгополюк повідомив, що шлях до Троянівки можна включити у план на наступний рік, але для цього потрібно якнайшвидше виготовити проектно-кошторисну документацію.

Дорога до Великої Осниці, як повідомив Віктор Довгополюк, – територіального значення, і перебуває в підпорядкуванні Служби автомобільних доріг області.

«У нас 781 мільйон передбачено на місцеві дороги у цьому році, а на дороги державного значення, якими опікується Служба автомобільних доріг, – близько 400 мільйонів гривень. Зрозуміло, що для Служби автодоріг області – це дуже маленька сума. Але зараз ми розглядаємо можливість залучити додаткові кошти на дороги Волині. Тому думаю, що додаткові ми залучимо як на дороги місцевого, так і територіального значення», – відзначив Юрій Погуляйко.

Але в будь-якому випадку повинна бути зроблена проектно-кошторисна документація. На цьому наголосив керівник департаменту інфраструктури облдержадміністрації. Це стосується як і будівництва чи ремонту доріг, так і інших об’єктів. Для прикладу, зверталися з проханням будівництва навчальних закладів, адже багато шкіл в районі переповнені, хоча фактично розраховані на меншу кількість учнів.

Своєю чергою голова ОДА Юрій Погуляйко запевнив, що будівництво шкіл та садочків – в пріоритеті, тому при готовій ПКД усі об’єкти включатимуть у програму Президента «Велике будівництво»

Однак, найбільш болючим питанням для жителів Маневиччини є новий адміністративно-територіальний устрій, відповідно до якого Маневицький район ліквідовано, а більшість території району (ще частина відноситиметься до Луцького району) віднесено до новоутвореного Камінь-Каширського району з центром у м.Камінь-Каширський. Місцеве населення категорично з цим не згодне та обурюється такому рішенню. Кажуть, що центр четвертого Камінь-Каширського району треба робити у смт Маневичі, або краще їх віднести до Ковельського району.

Так, очільник області повідомив, що це питання порушував перед Кабінетом Міністрів України і перед відповідним міністерствами, але безрезультатно. Разом із цим, сказав, що звернеться листом ще раз, надавши усі обгрунтування доцільності створення району з центром у Маневичах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: