21:21, 12 Липня 2019

Дорога із пластику: в Індії побудували 34 тисячі кілометрів доріг із пластику. ФОТО

В Індії з пластику, який рибалки виловлюють з океану, вже побудували 34 тисяч кілометрів доріг.

Про це повідомляє “ТСН”.

Це стало можливо завдяки плану, який розробила міністр рибальства штату Керала Дж. Мерсикутті Амма.

Така потреба виникла через те, що кожен з 1,3 мільярда жителів Індії щорічно використовує близько 11 кг пластику. Більша його частина потрапляє в Індійський океан та Аравійське море. Як наслідок ці відходи завдають шкоди рибі і іншим мешканцям води.

У рамках плану тільки у перші 10 місяців рибалки виловили з Аравійського моря близько 25 тонн пластику, у тому числі 10 тонн поліетиленових пакетів та пляшок.

Всі ці відходи рибалки доставляли на сушу, де їх подрібнювали і переробляли на матеріал для покриття доріг. Завдяки цьому вдалося ще й закатати згадані 34 тисяч кілометрів доріг “пластиковим” покриттям. Більшість з цих шляхів — місцевого значення.

Варто відзначити, що таке покриття стає все більш популярним, оскільки воно робить дороги більш стійкими до спеки Індії. Температура плавлення для пластикових доріг становить близько 66° C, порівняно з 50° C для звичайних доріг.

Використання переробленого пластику є більш дешевою альтернативою звичайним пластиковим добавкам для дорожніх покриттів. Кожен кілометр пластикової дороги використовує мільйон пластикових пакетів, що дозволяє заощадити близько однієї тонни асфальту. Кожен кілометр коштує приблизно на 8 % менше, ніж звичайна дорога.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: