14:33, 11 Квітня 2020

Дмитро Глазунов звернувся до Палиці щодо проблем сфери охорони здоров’я

Відкрите звернення до нардепа Ігоря Палиці оприлюднив голова БФ «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов.

У зверненні щодо коронавірусу та корупції у Луцьку він зауважує, що надзвичайна ситуація разом з реформою медицини, як лакмусовий папірець, показали суттєві прогалини в системі охорони здоров’я Луцька, які на фоні зловживань і корупції поставили під загрозу роботу єдиної в місті ургентної міської лікарні.

На думку Дмитра Глазунова, сьогодні вкрай необхідні серйозні і важливі державницькі рішення в сфері охорони здоров’я міста, до яких Луцька міська рада, на жаль, не готова, а в профільній комісії з питань охорони здоров’я із п’яти  депутатів п’ять приватних підприємців. Як результат нещодавні скорочення ліжок в єдиній в Луцьку ургентній міській лікарні із 700 до 600, та персоналу, незважаючи на те, що ліжок і так бракувало, а хворі подекуди лежали навіть в коридорах.

«Виділення Луцьким бюджетом 60 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом засвідчили, що при бажанні можна було б зберегти в єдиній міській лікарні ліжка і персонал. Неправильно розставлені пріоритети. Скорочувати треба не ліжка і медиків, а чиновників і непотрібні надбудови у владних структурах. Скажімо, навіщо утримувати ціле управління охорони здоров’я Луцької міськради з роздутим штатом і офісом в самому центрі міста на 1 лікарню! Це питання і розрахунки я піднімав ще у 2016 році. Навіщо місту таке управління, екс-начальник якого Федір Кошель разом з головним лікарем ще у 2001 році всупереч своїм посадовим обов’язкам створили у міській лікарні собі бізнес – замість комунальної приватну «Муніципальну аптеку», а увесь прибуток привласнили, замість того, щоб спрямувати його на лікарню. Обороти склали біля 300 мільйонів, а це ще один річний бюджет усієї медицини Луцька.

До речі, директором цієї аптеки із 2003 року до сьогодні є син багаторічної очільниці лікарні Лариси Духневич. Навіщо місту таке управління, яке покриває брехню із благодійними внесками в «Муніципальну лікарняну касу», яку створив і очолює той же Кошель. До речі, їх нестача вдвічі за офіційними підрахунками того ж управління! Можливо причина криється в прізвищах, хто збирає внески? А тут сімейний підряд збирає гроші – чоловік Духневич за МРТ, син Кошеля за УЗД, бухгалтером невістка Кошеля Олена. І вишенька на торті – ТзОВ «Шкід» з надання аудиторських і бухгалтерських послуг, зареєстроване прямо в управлінні на водія начальника. Натомість ми чуємо, що нема грошей. Насправді гроші є, тільки вони не туди спрямовані»,- відзначає Дмитро Глазунов у зверненні.

Ці мільйони, на його думку, варто було б спрямувати на утеплення фасаду, який не зроблений ще з дня відкриття лікарні у 1980 році, на заміну половини вікон, на закупку сучасного медобладнання.

«Ви закликаєте до збору коштів на боротьбу з коронавірусом. В першу чергу пропоную зібрати кошти з тих, хто довів медицину до такого стану, в чиї посадові обов’язки входило забезпечення фінансування Луцької медицини і хворих, а замість цього вони побудували собі бізнеси і збагатилися чималими статками, як от у родини Духневич з десяток елітних об’єктів нерухомості, серед яких чотири маєтки, вісім земельних ділянок, квартири,  два офіси, чотири авто. Не відстає і Кошель. Я неодноразово звертався в правоохоронні органи, до Луцької міської ради, однак безрезультатно. Натомість з Духневич уклали новий контракт, а Федора Кошеля у січні 2020 включили до колегії управління охорони здоров’я Луцької міськради. Занавес!»,- обурюється автор звернення.

«Однак, не єдиним коронавірусом. Які б не були його наслідки, він пройде. Але залишиться катастрофічна ситуація з фінансуванням медицини і хворі, яких немає за що і на чому лікувати.  Готовий за Вашої підтримки разом втілити  відповідні якісні зміни,  покращити фінансування галузі та повернути ліжка в єдину в місті ургентну лікарню.  Лучани сподіваються на Ваше розуміння і підтримку. Людей прошу підтримати  репостами. Детальніше про цю проблему  можна ознайомитись на «Youtube» на каналі  «Рідна Волинь ТВ»»,- підсумовує Дмитро Глазунов.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: