22:22, 03 Липня 2020

Для нової школи на Волині планують побудувати спортзал

Проблемою, на яку звернули увагу як керівництво області, так і Міністр розвитку громад та територій України, залишається відсутність у Луківській школі спортзалу.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов оглянув хід будівельних робіт в комунальному опорному закладі «Луківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей», що в Турійському районі.

На його тверде переконання, у навчальному закладі повинні бути створені усі необхідні умови для повноцінного навчання та розвитку учнів. Саме тому, ретельно оглядаючи новозбудовані шкільні приміщення, Міністр не лише інспектував якість будівельних робіт, але й поцікавився наявністю інших, не менш важливими складових навчального процесу. Зокрема, цікавило посадовця наявність можливостей для надання інклюзивної освіти та забезпечення інтерактивної складової.

Зазначимо, що у закладі інклюзивне навчання передбачене у 4 класах. Що стосується інтерактивної частини, зокрема, забезпечення школи сучасними дошками, мультимедійними проекторами, комп’ютерами, то Міністр дав доручення голові облдержадміністрації спільно з головою ОТГ погодити суму коштів, необхідних для повної комплектації навчального закладу.

«Якщо ми хочемо відкрити школу, ми її повинні повністю укомплектувати, включаючи й інтерактивну складову, – наголосив Олексій Чернишов. – Держава фінансує 90 % робіт, а тому має бути враховано все, аби заклад працював на повну потужність. Без 100 % комплектації ця школа буде не такою, як би ми хотіли, не такою, як вона має бути, коли у неї вкладаються такі кошти».

Проблемою, на яку звернули увагу як керівництво області, так і Міністр розвитку громад та територій України, залишається відсутність у школі спортзалу. Його будівництво у цьому році не передбачалося, позаяк першочергово кошти спрямовувались на будівництво навчальних приміщень.

Нагадаємо, що голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, оглядаючи хід будівництва Луківської школи ще у травні цього року, також був вражений відсутністю можливостей для учнів школи займатися спортом. Саме тоді Юрій Погуляйко доручив розпочати роботу з будівництва спортивного залу та паралельно – збудувати спортивний майданчик із штучним покриттям.

Наразі уже виготовлена проектно-кошторисна документація, яка повинна пройти експертизу. Тим часом, як повідомили Олексію Чернишову представники місцевої влади, також готуються пропозиції на ДФРР щодо виділення фінансування з держбюджету. У свою чергу, високопосадовець наголосив на важливості будівництва спортзалу, пообіцявши зі свого боку сприяння щодо вирішення цього питання на державному рівні.

Відтак, з 1 вересня учні Луківської загальноосвітньої школи-ліцею зможуть розпочати навчання в нових навчальних приміщеннях, а незабаром – й повноцінно займатися фізкультурою та спортом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: