19:00, 25 Вересня 2018

Для Луцька закупили 120 контейнерів для роздільного збору сміття

Сьогодні, 25 вересня, у конференц-залі Палацу культури міста Луцька відбулась прес-конференція щодо реалізації проекту “Екологічна дружба понад кордонами”.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Під час заходу презентували поточні результати проекту, який впроваджується Луцької міської радою та Адміністрацією краю Ліппе і фінансується Федеральним Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини через некомерційне ТОВ “Engagement Global” (Сервісна служба «Міста в єдиному світі»).

На захід завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, директор департаменту житлово-комунального господарства Юрій Крась, директор ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” Валерій Кузьмич, координатор Програми “Партнерства з містами України” Валентина Гнасюк-Терлецька.

Також зустріч була присвячена візиту до Луцька експертів у сфері поводження з відходами з краю Ліппе. Зокрема у нашому місті з цією метою перебувають: Бертольд Льокштедт, керівник департаменту управління водними ресурсами та відходами Адміністрації краю Ліппе, Регіне Люкерман, представник того ж департаменту, Ульріх Шльоттхауер, експерт-консультант з питань утилізації та переробки відходів, Бернд Хайнріх Корте, відповідальний за співпрацю з містами-партнерами та проектну діяльність в Адміністрації краю Ліппе.

«Партнерство Луцька та Ліппе розпочалося відносно недавно, проте вже стало дуже насиченим і корисним. Ми відчуваємо готовність німецьких колег передати свій досвід у вирішенні екологічних проблем і поділитись своїми здобутками. Мета щодо правильного поводження з відходами та захисту екології, яку ставимо сьогодні перед собою, вже є реальністю в Німеччині. Зараз ми активно працюємо над питанням роздільного збору сміття. І я не сумніваюся, що обов’язково досягнемо позитивних результатів», – розповів виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

У свою чергу, Бернд Хайнріх Корте подякував за приємний і сердечний прийом та зазначив: “Проект триває успішно та практично без труднощів. Ми раді, що для Луцька закуплено сміттєві контейнери, які створять початкову базу для роздільного збору відходів. Партнерство Луцька й Ліппе приносить багато свіжих ідей, а разом з тим – багато нової роботи”.

Григорій Недопад повідомив, що до реалізації проекту та розробки концепції поводження із побутовими відходами залучається молодь – “наступні покоління, які будуть змінювати екологію на краще новітніми методами”.

Для Луцька за проектні кошти закуплено 120 контейнерів для роздільного збору сміття, які скоро будуть розміщені на сміттєвих майданчиках біля багатоквартирних будинків, відбулися візити експертів сфери управління відходами краю Ліппе до Луцька з метою написання концепції поводження із відходами, проведений екологічний фестиваль “Зелена школа” (20 травня 2018 року) – захід для дітей під відкритим небом, що включав ігри, квести та конкурси, які в ігровій формі передавали важливість сортування сміття, дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Впродовж жовтня-листопада 2018 року запланована просвітницька кампанія щодо правильного поводження з побутовими відходами. Про це поінформувала Анна Вінцюк, начальник відділу міжнародних зв’язків управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності.

Крім того, під час зустрічі обговорили враження від візиту школярів та вчителів екології до краю Ліппе, який відбувся 17-23 вересня в рамках проекту. Перебуваючи у Німеччині, делегація познайомилася з підприємствами з переробки відходів (компостний завод у м. Лемго, сміттєспалювальний завод у Білефельді, компанія із сортування Tönsmeier-Grup), відвідала законсервоване та покрите сонячними панелями сміттєзвалище, енергоощадну будівлю Адміністрації краю Ліппе. Учасники візиту високо оцінили потрібність проектів такого спрямування, оскільки вони мають великий мультиплікаційний ефект та по кроках підвищують екологічну свідомість людей.

Також під час заходу координатор Програми “Партнерство з містами України” Валентина Гнасюк-Терлецька зауважила, що місто Луцьк успішно використовує всі, наразі доступні, інструменти фінансування співпраці з німецькими партнерами, які пропонують федеральні установи, зокрема Федеральне Міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: